První tým mužů přivítal v zápasech divize A v hale Chemik dva liberecké soupeře. Nejprve přijeli Panthers a po divoké přestřelce si pod Ještěd odvezli tři body za vítězství 13:7. Duel proti rezervě extraligového FBC Liberec dopadl pro LFP podstatně lépe. Výhra 8:3 přinesla první body domácím borcům.

Dorostenci naopak pod Ještěd odcestovali. Ve dvou zápasech I. ligy si nepřipsali ani bod. Nejprve podlehli FbC Česká Lípa těsně 7:9, když nezvládli první třetinu a ve zbývajícím čase již ztrátu nedohnali, ve druhém utkání podlehli jednoznačně favoritovi soutěže, týmu Florbal Ústí, 1:14.

A o právě uplynulém víkendu se do bojů zapojily i ostatní celky ASK Lovosice-LFP – veteráni, B tým, starší žáci, ženy a junioři.

Hráči nejstarší (a nejzkušenější) se vypravili do Benátek nad Jizerou, kde v zápasech I. veteránské ligy nejprve remizovali 2:2 s SK Florbal Benešov, když si nedokázali lépe poradit se soustředěnou obranou soupeře a premiérové vítězství si připsali ve druhém utkání proti Trutnovu, který porazili hladce 8:1.

Čtyři body si z výjezdu do Tanvaldu přivezl také lovosický B tým nastupující v nejvyšší regionální lize. Sokolu Koberovy sice vstřelil sedm branek, stejný počet však také obdržel, takže si připsal bod za remízu 7:7. Góly se nešetřilo ani ve druhém zápase, ten ale Lovosičtí zvládli a porazili 1. FBK Jablonec n. N. B 14:8.

Ženský tým Lovosic vyrazil do Mostu k utkáním II. ligy. Hráčky ASK si nejprve neporadily se sokyněmi z Děčína a prohrály 2:7. První letošní bod si pak připsaly v zápase s domácím Mostem, který skončil neflorbalovou remízou 1:1.

Junioři prošli loňským ročníkem III. ligy suverénně bez ztráty bodu a o víkendu se tak představili poprvé v II. lize. Premiérový zápas proti pořádajícímu FBC Kati Kadaň zvládli s přehledem a zvítězili 9:5. V druhém utkání nestačili na soupeře z Děčína, a přestože v průběhu zápasu vedli, odešli nakonec poraženi 6:7.
Starší žáci bojovali v Chomutově. Nejprve si s kadaňskými Katy po tuhém boji poradili nejtěsnějším rozdílem 6:5 a zlepšeným výkonem ve druhém zápase rozstříleli FBC Teplice 9:2. Jsou tak po prvních odehraných zápasech nejúspěšnějším týmem florbalistů ASK Lovosice – LFP.

A protože kola soutěží se již točí naplno, hned příští víkend zajíždí lovosické áčko na palubovky soupeřů do Domažlic a Rokycan a dorostence čeká v Plzni dvojzápas s K. Vary a Slávií VŠ Plzeň.