FB Hurrican Karlovy Vary – TJ Lovochemie Lovosice LFP 4:5 (Beran 2, Jirotka, Reiser, Voráček)

Proti K. Varům se hosté dostali rychle do vedení, když zaskočili soupeře třemi rychlými góly. Ke konci první třetiny si Lovosice vypracovaly další gólové šance, ale ty už nevyužily. Domácí se z drtivého nástupu hostů oklepali a začali stahovat skóre. Ve třetí třetině se jim to podařilo a k překvapení Lovosic se dostali čtyři minuty před koncem do vedení. Závěr se rychle blížil a dobře rozehrané utkání se zdálo ztracené.

Trenéři Lovosic zareagovali stažením sestavy na osm zkušených hráčů. Tah se vyplatil, dvě minuty před koncem Reiser srovnal. V závěru základní hrací doby trenéři zvedli z lavičky dosud odpočívajícího Voráčka a pověřili ho, aby se pokusil svým důrazem před soupeřovou bránou vytvořit tlak. To se mu podařilo sedm vteřin před koncem, kdy rozhodl.

TJ Baník Sokolov – Lovosice LFP 4:3 (Jirotka 3)

Duel se Sokolovem byl opatrný z obou stran. Bohužel pro Lovosické o průběhu zápasu rozhodly dvě fatální chyby při rozehrání vlastní standardní situace. Hosté sice byli v dalších minutách lepší, ale nedokázali využít řadu vytvořených šancí, a tak opět skóroval soupeř. Za stavu 4:0 trenéři LFP znovu sáhli k redukci a k drobným změnám. Tým se pak začal konečně prosazovat i gólově.

Odpovědnost na sebe vzal kapitán Jirotka a třemi góly v řadě zdramatizoval utkání. Zázraky se však nedějí každý den, a i když 20 vteřin před koncem ještě Jirotka nastřelil břevno, domácí těsné vedení uhájili.

LFP: Rudolf, Fišera, Hillmich, Ježek, Voráček, Zůna, Kotán, Beran, Kavalír, Srpek, Vlk, Lukášek, Lustyk, Reiser, Patrák, Malý, Jirotka. Trenéři: Hejhal, Cikner.