Sobotní premiéra házenkářské extraligy se opět zapíše do dějin lovosické házené. Zápasem v jedinečném prostředí vyprodaného zimního stadionu. Prestižní utkání proti pražské Dukle se hraje 8. září od 19 hodin. Je prezentováno jako „Poslední zápas Honzy Landy“. Klub se oficiálně rozloučí s velkým srdcařem klubu, odchovancem Lovosic a českým reprezentantem Janem Landou!

„Jsme natěšeni. Úvodní zápas odehrajeme stejně jako před rokem s Hranicemi před domácím publikem v netradičním prostředí zimního stadionu a v rámci velkého mládežnického turnaje Házenkářský festival. Očekávám výbornou atmosféru,“ prohlásil Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice.

„Utkání v Lovosicích bude před skvělou kulisou, těžko si mohu představit lepší otvírák sezóny, než zimní stadion a 2500 fanoušků,“ přidal se Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha.

Gólman Dukly Daniel Rangl.
Titul slavil s Duklou, teď by chtěl Rangl vychytat historické zlato Lovcům

Podle pořadatelů bude stadion praskat ve švech, má být plno! Show začíná v půl páté odpoledne, ve scénáři má ohňostroj a vyvrcholí o půlnoci. O zábavu fanoušků na stadionu a v okolí stadionu se bude starat i pět hudebních kapel.

Hlavní aktéři se však soustředí na ostrá vstup do sezony. Premiéra a hned tradiční šlágr! „Máme za sebou solidní výsledky v přípravě, všichni hráči v ní byli herně vytíženi a věřím, že na nich hned od začátku zápasu bude vidět chuť po hře. S Duklou jsme se střetli i v rámci letní přípravy, velmi dobře se s ní známe. Jednoznačně chceme, aby body v prvním utkání zůstaly v Lovosicích,“ uvedl Berka, jehož asistentem se stane hlavní postava sobotního dění právě Jan Landa.

Čeká se pěkná podívaná

Na hráčích je vidět před prvním duelem chuť a odhodlání. „Zápas s Duklou je jasným šlágrem prvního kola, který by si neměl nechat ujít žádný fanoušek obou celků. Moc se na utkání těším a doufám, že nás za vítězstvím požene naplněná hala. Očekávám vyrovnaný průběh se šťastným koncem pro náš celek,“ prohlásil lovosický brankář Daniel Rangl.

Právě pro něj bude mít utkání další specifický náboj, neboť kádr severočeských Lovců posílil po příchodu právě z Dukly. „Jistě, bude to pikantní. Už v týdnu proběhla hecovačka s bývalými spoluhráči. Samozřejmě, že každý z nás věříme svému týmu, uvidíme, jak zápas nakonec dopadne. Ale rád bych udržel tradici Lovců posledních let v zápasech s Duklou: můj dům, můj hrad.“

Policejní mistrovství ČR speciálních pořádkových jednotek pokračovalo ve čtvrtek 6. září v Litoměřicích a Terezíně
OBRAZEM: Klání dokonale prověřilo policisty. Zlato vybojovali naši borci

Touha po úspěšném startu je však rovněž na straně hostů. „Konečně začíná ostrá část, přípravu máme za sebou, to je okamžik, na který se všichni těší. O výhře budou rozhodovat drobné detaily, na které se právě zaměřujeme,“ dodal Daniel Čurda, kouč Dukly.

Otvírák sezony (zimní stadion a okolí):16.30 začátek hudební produkce
18.00 otevření haly pro fanoušky
19.00 utkání Lovci Lovosice – Dukla Praha
20.40 ohňostroj (orientační čas)
20.45 pokračování hudební produkce (orientační čas začátku, konec produkce cca 24.00)