„Jsme rádi, že jsme nedopustili drama a navázali na Kopřivnici. Jeli jsme sem s hlavami nahoře, věřili jsme si a podali skvělý týmový výkon podpořený výborným brankářem Hrdličkou. Chtěli jsme hrát ze bezpečné obrany do brejků. Body jsou pro nás po nepovedeném úvodu sezony extrémně důležité,“ prohlásil nejlepší střelec zápasu hostující Lukáš Malý.

Po relativně vyrovnaném začátku si hostující Lovci vybudovali čtyřbrankový náskok. Poté je však paradoxně zabrzdila dvojnásobná přesilovka, která se jim vůbec nepodařila. Do konce úvodního dějství si ale své vedení dokázali znovu vybudovat.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Lovosice prokazovaly, že vysoké ambice, které pro tuto sezonu mají, nejsou náhodné.

„Chyběla nám agresivita, rychlost, neplnili jsme záměry, jaké jsme si řekli a od toho se zápas také odvíjel,“ litoval domácí křídelník Robert Halíček, autor tří branek: „Musíme zlepšit zápal, brejky a celkově i rychlost.“

Extraliga házenkářů, 12. kolo:
Nové Veselí – Lovosice 18:25 (8:12)
Nejvíce branek: Kocich 5/1, Dodica 3, Halíček 3, Bartůněk 2, Halla 2, Dolejší 1, Melichar 1, Ptáčník 1 – Malý 6, Motl, Bouček, Trkovský a Johnsson 3.
Rozhodčí: Horáček, Novotný. ŽK: 0:3. Vyloučení: 6:4. Hráno bez diváků.