Litoměřický šerm má vicemistry republiky! V kategorii mladších žáků se jimi stali Matyáš Růžička, Matyáš Kostečka, Josef Tichý a Jan Šťastný. „Všem předvedli, co znamená pojem týmový duch,“ chválil předseda oddílu Jaroslav Stehlík.

Svěřenci Jiřího Bodó přitom v konkurenci dalších 15 družstev rozhodně nepatřili mezi favority. Jenže nejprve vyřadili SC Praha C, po skvělém obratu proti Teplicím proklouzli do bojů o medaile. „Klíčové pro úspěch bylo správné nasazení šermířů a eliminace nejlepšího teplického kordisty, Gaislera,“ hodnotil později trenér Jiří Bodó, který teplické velmi dobře zná.

V semifinále sice ještě jeho družina zdolala Karlovy Vary, ve finále už jim ale proti áčku SC Praha došly síly. Přesto je stříbro obrovským úspěchem. „Vděčíme za to kvalitní přípravě na soustředění a využití ententulátoru v šermířské praxi,“ uzavřel Bodó.

Úspěch mladších žáků byl opravdu vydřený. Příprava na šampionát totiž byla velice obtížná. Kvůli koronaviru téměř půl roku pouze individuální domácí cvičení, navrch pak jedno výborné a fyzicky náročné soustředění během srpna na Přimdě.

„Šermovalo se celý den a výjimkou nebyly ani individuální školy ve tři ráno,“ popsal drill, kterým pověřil trenéry Kryštofa Bednára a Jana Stehlíka předseda oddílu. „Není to jen o přípravě na toto mistrovství. Letošní sezóna bude mít jeden velice prestižní vrchol, tím bude Olympiáda dětí a mládeže. Vůbec poprvé zde totiž bude mít zastoupení i šerm. Nominační kritéria budou velice přísná, ale my máme pro naše vytipované kandidáty připravený individuální tréninkový plán, díky němuž věřím, že přivezeme cenné skalpy,“ dodal.

V dalších kategoriích už se Slavoj cenných kovů nedočkal. Minižačka a velice talentovaná kordistka Ema Havelková si ale vybojovala svou první finálovou osmičku, největší hvězda oddílu Michal Čupr skončil mezi seniory šestý. Družstvo mužů obsadilo 7. příčku, žákyně skončily páté.