Na posledním žebříčkovém turnaji před MČR šermířka Slavoje vybojovala druhé místo, když jen těsně prohrála vyrovnaný zápas s Adélou Jasnou z Olomouce.

Zkušená závodnice se v základní skupině nemohla dostat do svého obvyklého tempa a tak jí před eliminacemi náleželo „jen" dvanácté místo z 37 členného pole startujících. Vlažný začátek Kateřiny však nechával klidným trenéra Jiřího Suchého. Věděl, jak má jeho svěřenkyně natrénováno a jak dokáže vyprovázet soupeřky z planše.

Výsledky 15:7, 15:8 a 15:7 z prvních eliminací neříkají, jak kvalitní soupeřky proti Doškové stály. Katka ale nenechávala nic náhodě a zápasy ve svůj prospěch rozhodovala doslova „o parník". Nakonec v semifinálovém boji deklasovala svou věčnou soupeřku Annu Coufalovou z Bělé p. B. 15:6.

Následný finálový zápas byl velmi vyrovnaný. Ani jedna šermířka se nehrnula do útočných akcí. Vrchní rozhodčí vylosoval Doškové výhodu, díky které by vyhrála v případě, že by v řádné době skončil duel nerozhodným počtem zásahů. Od vítězství dělilo litoměřickou šermířku několik vteřin. Na náhodný zásah Jasné už neměla čas zareagovat a obsadila druhé místo. Došková díky svým vynikajícím výsledkům v letošní sezoně drží v žebříčku mistrovství republiky průběžné první místo v kategorii kadetek i o tři roky starších juniorek.

Mezi juniory se v Karlových Varech představili kadeti Ondřej Strnad a Jan Stehlík. Dobře rozjetý turnaj pro Strnada zastavily vleklé zdravotní komplikace. Ondra byl průběžně na druhém místě, když vyhrál všechny zápasy v základní skupině. Vyřazovací boje na patnáct zásahů byly už nad jeho síly, a tak prvně v životě musel pro silné bolesti zad odstoupit z turnaje.

Jan Stehlík v první eliminaci vrátil porážku z posledního turnaje Matyáši Bryknerovi a v boji o poslední šestnáctku vyzval slovenského reprezentanta Alexe Duduce. Stehlík po celou dobu zápasu o několik zásahů vedl a za stavu 14:13 byl blízko pěknému výsledku. Dva odvážné výpady posunuly do dalších bojů později třetího Duduce. Stehlík nakonec obsadil 18. místo z 43 závodníků.

Jaroslav Stehlík