Ve skupině si poradila s Estonkou, Španělkou i Dánkou, ale nestačila na ruskou, izraelskou a rakouskou závodnici. I tak si ale bez problémů jako 47. nasazená zajistila postup do eliminačních bojů.
A ani ty ji nevystavily stopku. Nejprve porazila osmnáctou Ukrajinku Stepanyan 15:11. Poté narazila na Elmer (Rakousko), se kterou sice prohrála ve skupině, ale v boji o šestnáctku už byla úspěšnější a s levorukou závodnicí si poradila (15:11).

Došková pak sice v boji o čtvrtfinále nestačila na Rumunku Schlier (8:15), ale se senzačním 16. místem musela být spokojena. Za litoměřickou šermířkou skončily i závodnice, které do turnaje vstupovaly s mnohem vyššími ambicemi. Třeba jednička a dvojka světového poháru – Okhotnikova (Rusko) a Isola (Itálie).

Kateřina Došková se společně s Annou Coufalovou, Kateřinou Saligerovou a Alžbětou Nevosadovou zúčastnila také soutěže družstev, kde však český tým nestačil na Srbsko a obsadil až 17. místo.

Velká gratulace příznivců českého šermu patří i olomouckému Jakubovi Jurkovi, který získal titul juniorského mistra Evropy v kordu, když si ve finále bez problémů poradil s Italem Vismarou.

Po návratu z ME se Došková zúčastnila juniorsko – seniorského turnaje v Olomouci, kde už od skupinových kol nenašla jedinou přemožitelku. Nejdříve si v eliminaci poradila 15:7 s Nevosadovou, poté 15:12 s Rečlovou (Slovensko) a probojovala se do čtvrtfinále. V bojích o zlato postupně vyřadila 15:11 Saligerovou, 15:9 Sehnalovou a ve finále domácí Doubovou 15:8. Získala tak zlato v seniorském i juniorském závodě a potvrdila dobrou formu, kterou měla na ME. Pro Doškovou to byla premiérová výhra v turnaji seniorek. Snad forma vydrží i na nadcházející MS, které se bude konat začátkem dubna opět v Plovdivu.

Do Olomouce vyrazili bojovat o body nutné pro účast na mistrovství ČR seniorů také litoměřičtí muži. Nejvíce se zde vedlo Michalu Čuprovi, který zde ve skupině zaznamenal pouze jednu porážku 4:5 se Špatenkou a do eliminací byl nasazen na 8. místě. V eliminaci si nejdříve poradil 15:8 s Ondrůškem a poté v boji o čtvrtfinále 15:6 s Kovaříkem. V boji o semifinále měl poměřit síly s úřadujícím mistrem Evropy Jakubem Jurkou. Byl to tak zápas bývalého juniorského mistra Evropy z roku 2009 Michala Čupra a úřadujícího mistra Evropy Jakuba Jurky. Více štěstí měl Jurka, který Čupra porazil v prodloužení 10:9 a nakonec celý turnaj vyhrál. Michal Čupr tak nakonec obsadil solidní páté místo.

Tomáš Krajsa obsadil 35. místo, když v boji o 32 nestačil na Balcára. Ondřej Strnad bral 40. místo a veterán Jiří Bodó po pěkném výkonu v eliminaci skončil 41.