„Už jen účast na šampionátu je ale úspěchem, mohou se ho totiž zúčastnit pouze čtyři nejlepší šermíři kategorie z každé země,“ vysvětlil postupový klíč trenér Jiří Suchý. Juniorka Slavoje neodjížděla v dobré kondici. Měla problémy s koleny a prodělala chřipku, kterou doléčila až na místě. To se muselo negativně projevit již v soutěži jednotlivců ve skupině.

Po prvním prohraném zápase s polskou reprezentantkou Mazanek se Došková potkala s bývalou mistryní světa kadetů Italkou Bozzou, kterou porazila 5:2. Připsala si své první vítězství, které jí zvedlo sebevědomí. Vyrovnaný poměr zápasů ve skupině se třemi prohrami a třemi vítězstvími Doškové zajistil místov eliminaci 64.
„Tam narazila na izraelskou reprezentantku Gavrilko, která ji svým stylem šermu potrápila. Po porážce Katka skončila na 54. místě, s kterým po loňském 16. moc spokojená nebyla,“ dodal Suchý.

O dva dny později následovala týmová soutěž juniorek, kde ČR reprezentovaly Došková, Coufalová, Saligerová a Bieleszová. O postup do šestnáctky vyřadily mladé Češky Ázerbajdžán hravě 45:19 a poté je čekaly čtvrté nasazené Polky.
„Síly byly až do konce vyrovnané, Katka i ostatní členky družstva přidaly důležité body a v samotném závěru Anička Coufalová o dva zásahy dotáhla utkání do vítězného konce. Už tento postup byl velkým úspěchem, se kterým se ale děvčata nespokojila.“
O elitní čtyřku se utkala s Ukrajinou. Ze začátku reprezentační výběr prohrával, ale v závěru otočil na 45:41. Pak však následovaly dvě porážky od absolutní světové špičky, kterou představují týmy Itálie a Francie. „Holky si tak odvezly domů bramborové medaile, ale i tak to byl nečekaný a skvělý úspěch pro celý český šerm. Děvčata totiž vybojovala historicky nejlepší umístění ženského kordového týmu na evropském šampionátu,“ prozradil Suchý.

Došková se v parádní formě představila poté při Velké ceně Dukly Olomouc, kde bojovala v šermu kordem ve sdružené kategorii seniorek a juniorek.
„Katka neměla ve skupině na růžích ustláno. Potkala se s velmi kvalitními soupeřkami, třeba s reprezentační kolegyní Coufalovou z Bělé pod Bezdězem nebo domácí Sehnalovou. Porazit Kateřinu ve skupině dokázala jediná Potočková z SC Praha. Pro Kačku to znamenalo šesté místo v nasazení po skupinách.“

Následovaly souboje v eliminaci, kde si Došková postupně poradila se všemi soupeřkami a přímo postoupila do finálové osmičky. V té nejprve porazila Nevosadovou 15:9, pak následoval dramatický souboj se sestrou Elišky – Alžbětou Nevosadovou. Litoměřická šermířka nezačala dobře a po dvou minutách první třetiny prohrávala 0:5. Pak si však uvědomila, kde dělá chyby, změnila svůj šerm a začala dotahovat, takže po druhé třetině byl stav jen 7:8.

„Kačka nepolevovala v aktivitě, třetí třetina skončila po třech minutách za stavu 12:12. Následovala vylosovaná výhoda pro Nevosadovou, a tak Kačce nezbývalo nic jiného než útočit. Správné rozhodnutí slavilo úspěch a Došková tak vyhrála nejtěsnějším rozdílem 13:12,“ těšilo trenéra litoměřické naděje.

Ve finálovém zápase se jeho svěřenkyně utkala se seniorskou reprezentantkou Pěchovovou. Ta celou dobu vedla asi o dva zásahy, ale Litoměřičanka taktickým a soustředěným bojem v závěru vyrovnala na 14:14. Na poslední bod se maximálně koncentrovala a udržovala si optimální vzdálenost. Pěchovová zkusila svoji nejsilnější zbraň fleš.

„Kateřina se díky dostatečné vzdálenosti od soupeřky dokázala čepeli vyhnout a dát nádherný bod na rameno. To znamenalo třetí vítězství v obou kategoriích v Olomouci v řadě,“ připomněl Jiří Suchý vítězství v i v letech 2016 a 2017. Došková si tak upevnila postavení české juniorské jedničky a seniorské dvojky.