Domácím nevyšel ani jeden ze dvou zápasů. Nejprve podlehli 3:7 týmu FbC Kati Kadaň. Ve druhém střetnutí s FbC Chomutov se sice B týmu povedl vstup. Dokonce se v průběhu dostali do pětibrankového vedení, to ale neudrželi a nakonec po boji podlehli 8:10. Ve vyrovnaném středu tabulky si tak o místo pohoršili a jsou průběžně na šestém místě.

Lovosický A tým mužů měl nabitý program. Čekaly ho tři zápasy ve čtyřech dnech. Jako první přišla čtvrteční předehrávka v ústecké hale Na Klíši. Ústecký tým zaskočil Lovosice již v úvodu a po první třetině vedl 3:0. Ani zlepšený výkon ve zbytku utkání hostům nestačil na více než na důstojnou porážku 6:8.

Náladu si však hráči áčka spravili o víkendu v domácích zápasech. Ve vyrovnaném utkání s Baníkem Sokolov ustáli nervózní závěr, kde i přes půlminutové oslabení tří proti pěti udrželi těsné vedení 7:6. V neděli si pak pohráli s nervy svých fanoušků, když napínavou přetahovanou s SK Bivoj Litvínov pro sebe rozhodli v čase 59:59 vítěznou střelou Kuby Malého a vyhráli 9:8. Šest bodů jim vyneslo pátou příčku v divizní tabulce.

Neméně dramatický zápas předvedli divákům i dorostenci, kteří zaspali úvod utkání s Českou Lípou a po dvou třetinách prohrávali 1:5. Bojovností a zlepšenou hrou v závěru vybojovali alespoň bod, remízový gól na 7:7 vstřelil 12 sekund před závěrečnou sirénou Jakub Kroupa. Ve druhém utkání byl FbC Liberec jasným favoritem, ale dorostenci ASK jej skoro celou první třetinu drželi na uzdě. Dokonce vedli 1:0, pak ale stačila chvilková ztráta koncentrace, aby zkušení hráči Liberce otočili na 1:4 a začali diktovat tempo. Když se ve třetí třetině trefili domácí podruhé, již jen zmírnili porážku 2:9. Vydřeným bodem si pojistili sedmé místo v ligové tabulce.

Ženy ASK Lovosice LFP vyrazily do České Lípy a tentokrát nevyšly na prázdno. Nejprve změřily síly s Florbalovou akademií Mladá Boleslav, kterou s přehledem porazily 3:1 a ve druhém utkání urvaly bod za remízu 2:2 s TU Liberec. Trenér Budaj tak mohl být spokojen, zvláště pak se zlepšenou střeleckou produktivitou svěřenkyň.

O víkendu se mohou příznivci florbalu přijít do haly Chemik opět podívat. V sobotu hostí starší žáci Jablonec a Děčín, v neděli budou veteráni hájit vedoucí pozici v lize v zápasech s Ústím a Libercem.

Výsledky soutěží

Muži: ASK Lovosice LFP A - TJ Baník Sokolov 7:6, ASK Lovosice LFP - SK Bivoj Litvínov B 9:8, ASK Lovosice - LFP Florbal Ústí B 6:8. ASK Lovosice B - LFP FBC DDM Kati Kadaň B 3:7, ASK Lovosice B - LFP FbC 98 Chomutov B 8:10.

Dorost: ASK Lovosice - LFP FBC PD Dědek Česká Lípa 7:7, ASK Lovosice - LFP FBC Liberec 2:9.

Ženy: ASK Lovosice - LFP Florbalová akademie MB C-Po.sběr 3:1, ASK Lovosice - LFP Slavia TU Liberec 2:2.

Libor Hejhal