Tento sport je jedním z nejmladších a v současné době má zřejmě největší členskou základnu. Výuka začíná taneční průpravou u dětí už ve věku od 4 let, najdete zde ale i i tančící seniory. Každý rok se hlásí noví zájemci všech věkových kategorií, kteří se chtějí naučit nejen tanečním krokům hip-hopu, ale zároveň chtějí být součástí dobře fungujícího týmu. To vše nabízí Funky Dangers, kde vás naučí street dance stylu, s prvky akrobacie a moderny.

„V úvodu každého tréninku, které probíhají dvakrát či třikrát týdně, je potřeba náležitě zahřát tělo. Potom přijdou na řadu protahovací cvičení, dál už cvičí každá skupina různě. Vše se odvíjí od toho, jaký má tanečník level,“ seznamuje trenérka Kamila Dadoková. „Nováčci se učí úplným začátkům různých tanečních stylů, vše jim vysvětlujeme a ukazujeme. Soutěžní skupina už procvičuje pokročilejší techniku.“

TANČIT SE NAUČÍ KAŽDÝ

Tanečníci Funky Dangers se nebojí náročných choreografií, jejich sestavy jsou vždy správně technicky zvládnuté a diváka baví. Je na první pohled patrné, že za tím stojí velké úsilí a hodiny tvrdé dřiny. A naučí se opravdu tančit každý? „Domnívám se, že ano. Ze své vlastní zkušenosti vím, že to není jen o talentu, ale i píli a odhodlání. Pokud si jde někdo za svým cílem a trénuje i doma, věnuje se tomu, tak je to znát a výsledky se dostaví,“ shodují se hlavní vedoucí oddílu.

Šermíř Michal Čupr.
Kukla a kord: Exkurze do šermířského oddílu Slavoje

Taneční skupina sklízí řadu úspěchů a ocenění na národních i mezinárodních soutěžích. Nejvíce si ale celý lektorský tým váží toho, jak fungují s dětmi a vztahů, které mezi nimi panují. „Je to prostě vášeň, která nás všechny spojuje,“ potvrzuje Dadoková. „Čas spolu trávíme nejen v tělocvičně, ale i na jiných akcí, které pro děti často pořádáme. Každý rok se nám povede nějaká nominace do zahraničí na mistrovství světa či Evropy,“ zmíní například dvě účasti v exotickém Karibiku . „Odtud jsme přivezli nejen krásné umístění, ale zároveň i nezapomenutelné vzpomínky.“ zasní se Adéla Marková.

Nebýt současné koronavirové pandemie mohl klub získat další cenný kov, kterých mají za své působení už spoustu. Několikanásobní mistři republiky, 2. místo z mistrovství světa v Karibiku, bronz z evropského šampionátu ve Vídni, to vše jsou úspěchy, které visí v klubové vitríně. V březnu měla přijít účast na mezinárodní taneční soutěži v Barceloně. Začít měla i sezóna, která by se týkala hned několika závodních týmů od baby dětí po juniory.

TRÉNUJE SE ON-LINE

„Nyní probíhají hodiny on-line a jsou přístupné i veřejnosti. Tímto se podařilo přilákat nové lidi, kteří by se k tancování museli dlouho přemlouvat. Někdy tančili s našimi studenty rodiče a dokonce i prarodiče,“ hodnotí velice kladně Dadoková.

Aby byly on-line hodiny zajímavé, snaží se trenérky pro své studenty vymýšlet různé úkoly. Třeba naučit svého rodiče jednoduchou choreografii a natočit z ní krátké video, vymyslet si logo nebo svou vlastní choreografii. „Nakonec se podomácku natočených videí sešlo spoustu, běží tedy soutěž a bude se vybírat to nejkreativnější,“ sděluje trenérka.

Mladí veslaři Slavoje s Ondřejem Synkem
Dřina, která má na soutoku Labe a Ohře tradici

A jaké jsou cíle? „Přáli bychom si velký sál, k tomu je potřeba rekonstrukce. Stále nám chybí potřebné zázemí. Nadále chceme ukazovat, co umíme nejen na českých ale i evropských a světových šampionátech,“ shodují se trenérky.

AUTOR: JAKUB VÍTEK