Mistrovský titul si odvezla Marie Dítětová, která startovala ve váze do 48 kg. Svá utkání vyhrála před časovým limitem a ze všech závodníků strávila na žíněnce nejméně času. „Marie je teprve prvním rokem dorostenka. V juniorkách měla premiéru a hned ji zvládla na jedničku. Je to její třetí titul v řadě. V minulém roce vybojovala dva tituly v kategorii starších žákyň a dorostenek a nyní přidala i juniorský," prozradil trenér David Lorenc.

Druhou medaili v juniorkách získala Petra Hájková ve váze do 70 kg. Ta narazila v prvním kole na obhájkyni titulu Kubíkovou, na kterou  nestačila. Potom ale dokázala další utkání suverénně vyhrát a radovala se z bronzu. Také Hájková je věkem teprve dorostenka. O to byla radost z medaile větší. Sedmá skončila Žaneta Kropáčová ve váze do 57 kg. Ve stejné váze se nedařilo Tereze Nipauerové, která neprošla vyřazovacími koly.

Ve váhové kategorii do 60 kg startovali dva zástupci Sport Judo Litoměřice – David Hozák a Miroslav Lorenc. Oba se probojovali mezi čtyři nejlepší do semifinále. Hozák svůj boj o finále zvládl famózně a rozhodl hned v první minutě krásným hodem. V druhém semifinále měl Lorenc situaci podstatně těžší. Pokud chtěl projít, musel porazit loňského obhájce titulu a juniorského reprezentanta Davida Pulkrábka z Plzně. Pulkrábek své kvality potvrdil a Lorence zdolal. Litoměřický borec musel tedy ještě svést utkání o třetí místo. V tom už nezaváhal a po zásluze vybojoval bronzovou medaili.

Hozáka čekal ve finále silný protivník. „David  sice statečně vzdoroval téměř celý zápas, ale zkušenější a starší Pulkrábek nakonec zvítězil. David získal stříbro, ale oproti loňskému roku si o jednu příčku polepšil. V roce následujícím by chtěl převzít žezlo právě po Pulkrábkovi, který už v juniorské kategorii kvůli svému věku startovat nebude."

V nejobsazenější váze do 73 kg startoval poslední zástupce litoměřického juda Marcel Jirouš. Pro Jirouše to byla v této váze premiéra a nevedl si vůbec špatně. Dokázal se prokousat až k zápasu o bronz. V něm měl více štěstí Radek Voňavka z USK Praha, který těsným výsledkem zvítězil.

„Čtyři medaile z juniorského mistrovství republiky jsou úspěchem a nám trenérům udělal tento výsledek velkou radost," dodal Lorenc.