Stříbro Živce

Nejlepším výsledkem byla stříbrná medaile Jakuba Živce v běhu na 5 km, kterou získal na ME juniorů v srbském Novém Sadu v osobním rekordu 14:10,58 min. za naturalizovaným Ázerbajdžáncem Hayle Ibrahimovem. Mistrovství se zúčastnil i výškař Jan Sommerschuh, ale nepodařilo se mu projít z kvalifikace do finále.

Již předtím reprezentovali oba atleti ČR v mezistátním čtyřutkání se Slovinskem, Chorvatskem a Maďarskem, které se konalo v Uherském Hradišti, Živec vyhrál běh na 1500 metrů časem 4:05,87 a Sommerschuh byl druhý ve výšce výkonem 208 cm. Oba tak přispěli k celkovému prvenství českého družstva.

Úspěšná Nová

Na 10. Evropském festivalu olympijských nadějí ve finském Tampere reprezentovala českou atletiku také výškařka Magda Nová a vedla si úspěšně, když výkonem 179 cm obsadila v silné konkurenci pěkné 6. místo.

Na Velké ceně Ústí nad Labem obsadili v silné mezinárodní konkurenci výškaři Lukáš Horák 8. a Jan Sommerschuh 10. místo v závodě mužů (206, resp. 203 cm). Lukáš startoval i na dalších mítincích a dařilo se mu – 15. srpna obsadil v rámcovém závodě na Bílinské půlce 2. místo za 205 cm, o týden později v Houštce u Staré Boleslavi výkonem 210 cm zvítězil.

Na MČR družstev mužů a žen hostovali lovosičtí výškaři v Jablonci n. N. v pražských klubech. Nová obsadila v dresu USK 7. místo výkonem 164 cm, Sommerschuh v dresu Slavie dokonce výkonem 208 cm dělené 2. místo. Pro oba atlety to byla příprava na další vrchol sezony – plzeňské MČR mužů a žen do 22 let.

Lovosickým skokanům se zde dařilo, takže trenér Miroslav Pavlík mohl být spokojen. Magda Nová, nejmladší ve startovním poli, nedala soupeřkám šanci a stala se mistryní ČR výkonem 176 cm, Jan Sommerschuh byl za 212 cm druhý (o 3 cm za vítězem). Lukáš Horák, startující se zdravotními problémy, byl za 198 cm osmý. Jakub Živec se mistrovství nezúčastnil.

Jakub Živec a Jan Sommerschuh startovali 19. září v dresu pražské Slávie ve finále Evropského poháru mistrovských klubů juniorů v Moskvě a vedli si velmi zdatně. Živec vyhrál běh na 1500 metrů časem 4:02,79 min a byl druhý na 800 metrů za 1:52,55 min, Sommerschuh obsadil rovněž druhé místo ve skoku vysokém výkonem 209 cm.

Oba atleti vybojovali pro klub dohromady 22 bodů z konečných 92 a významně přispěli k celkovému 4. místu Slávie. Ve stejný den se konalo mezistátní trojutkání mužů a žen do 22 let v maďarském Szombathely, ve kterém ČR reprezentovala ve skoku vysokém Magda Nová. Obsadila 5. místo za výkon 165 cm.

Družstvo sestoupilo

Také družstvo lovosických mužů nezahálelo. Důležitým datem pro ně byl 29. srpen, kdy se v Děčíně ve 4. kole II. ligy pokoušelo o záchranu v soutěži. I přes řadu dobrých výkonů a umístění se mu nepodařilo udržet přímo a muselo se o to pokoušet v baráži.

Nejlepších umístění dosáhli Horák, který vyhrál skok vysoký za 195 cm, Smělý vyhrál hod diskem se 43,58 m a byl 4. ve vrhu koulí za 12,67 m, Kocinger byl 2. ve vrhu koulí za výkon 13,15 m a Hanko získal stejné umístění v hodu oštěpem výkonem 53,69 m. Za zmínku rovněž stojí i 5. místo Milana Pivoňky v chůzi na 10 km. Tomuto borci bude zanedlouho již 67 let.

Prolínací soutěž o účast ve II. lize mužů proběhla za účasti 11 družstev včetně Lovochemie v Jičíně. Lovosičtí atleti sice srdnatě bojovali, ale udržet se jim nepodařilo. Nejvíce se vedlo Horákovi, který vyhrál výšku výkonem 200 cm, a také již tradičně vrhačům. V kouli byl Kocinger 4. a Smělý 6., v disku Smělý obsadil 2. místo, v hodu kladivem byl Rodr pátý a v hodu oštěpem skončil Hanko na šestém místě.

Ivan Galia