„Také letošnímu závodu předcházely překotné přípravy. Předpověď slibovala nádherné podzimní počasí, takže se dala očekávat hojná účast závodníků. Kolem dvanácté hodiny začali přijíždět první nedočkavci. Přesně ve 12:30 se spustila prezentace sportovců, včetně vybavení startovními čísly. Čtvrt hodiny před startem proběhla rozprava o trati a průběhu závodu.

Něco málo po čtrnácté hodině došlo k odstartování závodu a to během na 5 kilometrů. Poté borci vbíhali do depa, kde přesedali na horská kola a vydali se na 12 kilometrový terénní okruh po lesních a polních cestách v okolí Hraběcí cesty. Okruh byl oproti loňskému deštivému přeci jen lehčí, ale i tak nedával zúčastněným nic zadarmo," poznamenal hlavní pořadatel akce František Krejčí.

Poté následovala poslední návštěva v depu a přezouvání se na závěrečný 2,5 km běh. Kaňkou cyklistické části byla nezodpovědnost, možná až schválnost návštěvníků, pohybujících se v době závodu po trati.

„Nejenže mnoho vytyčovacích fáborů strhali, ale další převázali na jiná místa. Tím hrubě porušili průběh závodu. Za organizátory nás to moc mrzí, věnovali jsme tomu mnoho volného času a ta příprava vyšla nazmar. Závodníci přesto vzali vše s nadhledem a humorem a těší se na další ročník. Po skončení závodu došlo na občerstvení a tradiční vyhlášení vítězů. Jelikož mezi účastníky bylo několik organizátorů podobných závodů, kteří se potýkají se stejnými problémy jako my, sjednotili jsme další postup při organizaci."

V kategorii žen skončila první Klára Chlupsová z Kolína časem 1:39:24. Druhá doběhla Zuzana Dlouhá (Dlouhání Roudnice, 1:39:35) a třetí Tereza Lachmanová (Litoměřice, 1:44:13). Muži do 40 let: 1. Petr Cmunt (BTT Libochovice, 1:16:32), 2. Michal Škobrtal (Cykloadam Racing, 1:18:07), 3. Martin Holub (Galaxy Bike Tálín, 1:20:16.). Muži nad 40 let: 1. Lubomír Čapek (vítěz celého závodu z KÚC Bikesport Ústí, 1:15:57), 2. Marek Bušek (BTT Libochovice, 1:20:44), 3. Ondřej Míka (Kaplíř Sulejovice,1:21:05).

Štafety: 1. Barbora Ceé, Martin Kroufek (BM Team, 1:27:50), 2. Jana Seifertová, Pavel Efler (Fitness Sarajevo, 1:36:21).
„Velké poděkování patří sponzorovi, všem dobrovolným pomocníkům, dalším pořadatelům a organizátorům této akce. Bez nich by to nešlo," děkoval spolupracovníkům František Krejčí.