Lovosice – Na řadu klíčových otázek extrémně vyrovnané extraligy házenkářů dají odpovědi až závěrečná tři kola její základní části. „Soutěž nebyla takhle dramatická hodně dlouho, každý tým hraje v každém zápase o hodně, našlapané je to v tabulce nahoře i dole“ říká v rozhovoru pro Deník 40letý sportovní ředitel lovosického klubu Vojtěch Srba.

Lovosice jsou čtvrté, situaci udělaly porážkou 29:32 ve Frýdku ještě dramatičtější…
Chtěli jsme navázat na předešlé výkony a bodové zisky, protože vstup do jarní části se vydařil, ale bohužel.

Jste hodně zklamaný?
Ano a nejen z výsledku a porážky, ale ani se mi na vážnost utkání nezdál dobrý náš přístup. V našem výkonu jsem naopak viděl bezstarostnost. A když jsme konečně zapnuli na plné obrátky, tak nám chyběla kvalita a přesnost.

Frýdek je až osmý, s jeho výhrou se příliš nepočítalo…
Na druhou stranu musím říct, že Frýdek podal jeden z nejlepších výkonů v sezoně. Zároveň je to náš nepopulární soupeř, který nás jako jediný dokázal dvakrát porazit.

Výkonem ve vašem týmu znovu zaujal agilní reprezentant Jiří Motl, jenž dal 14 gólů a je jasně nejlepším střelcem nejvyšší soutěže.
Jirka podává dlouhodobě dobré výkony, družstvo tím sílí, ale jenom to nestačí. Jeden hráč nemůže uhrát všechno. Někdo se k němu musí přidat buď gólově nebo jinak. Pokud budeme dostávat 32 gólů, jen těžko budeme vyhrávat…

A to v závěrečných třech kolech potřebujete. Doma vás čeká Jičín, venku Zubří a derniéra opět doma proti Strakonicím. Dobrý los?
Víme, že jsou do konce tři kola a minimálně domácí zápasy musíme zvládnout, to jsou dvě povinnosti. Teď koukáme jen na zápas s Jičínem, kde rozhodně nečekáme nic jednoduchého. Koukáme směrem k sobotě, kdy budeme chtít podat dobrý výkon a naplno bodovat.

Základní cíl je jaký?
Chceme se v závěru základní části udržet ve čtyřce a play off začínat doma.