„Tušili jsme, že to bude těžké, a jsme rádi za první dva body v sérii. Kluci toho měli plné zuby, ale věřím, že se dostanou znovu do pohody a sérii hned v sobotu ukončíme,“ spřádal plány lovosický kouč Milan Berka.

Severočeši se doma s bojovným soupeřem chvílemi trápili. Přesto urvali výhry 31:28 a 30:25. „Kopřivnici zdobí bojovnost. Nevzdávají se ani za nepříznivého stavu a bojují do poslední minuty, to je jejich velká přednost,“ vypíchl Berka.

Vypjatý souboj Lovosic s Kopřivnicí přinesl i červené karty.
Lovci si doma mákli, ale nezaváhali a do Kopřivnice si pojedou pro postup

Jeho tým nepodal ideální výkon. V obou zápasech měl výkyvy. „V prvním utkání nás trápilo proměňování šancí a ve druhém se k tomu přidaly technické chyby. Takové zbytečné chyby si nemůžeme dovolit. Soupeř může hrát dobře, ale my mu to nesmíme ulehčovat,“ zdůrazňoval kouč Lovců.

Lovci se chtějí vracet z Kopřivnice s postupem v kapse už v sobotu. „Přesně takto to je. Budeme se snažit postup vybojovat již v sobotním utkání, ale opakuji, že to rozhodně nebude jednoduché. I nadále je vše otevřené. Stále není nic hotovo, dokud neuděláte ten poslední krok,“ dodal Berka.

Kopřivničtí mají nůž na krku, hrozbu vyřazení si ale nepřipouštějí. „Sice jsme prohráli oba zápasy, ale ověřili jsme si, že Lovosice jsou hratelné. Projevila se však soupeřova zkušenost z play-off a druhý zápas rozhodl brankář Adamík, který podal velký výkon. Doma uděláme pro úspěch maximum. Nejprve bychom chtěli hrát doma i v neděli a potom bychom chtěli sérii vrátit zpátky do Lovosic,“ vzkázal šéf kopřivnické lavičky Lubomír Veřmiřovský.