„Uznávám kvalitu soupeře, zaslouženě postoupil,“ sportovně uznal lovosický trenér Milan Berka.

„Nikdo nechtěl hrát o třetí místo, ale teď o něj musíme zabojovat,“ konstatoval lovosický křídelník Miloslav Sýkora.

Karviná předváděla i ve třetím duelu lepší hru a efektivnější zakončení v útoku, poločas vyhrála o tři góly a po další trefě Nedomy vedla ve 49. minutě již 33:23. V závěru domácí Lovci pouze korigovali stav.

„Třetí utkání hrál soupeř plně nejlíp. Minimálně chyboval a i my jsme měli větší šanci zvítězit ve dvou předcházejících zápasech. My jsme byli pasivní v obraně a v útoku má Karviná tři hráče s výbornými rozhodovacími schopnostmi. Ti dneska nechybovali a vždy dostali soupeře do šance. Měli jsme problémy vzadu, kde jsme dostali 38 branek. Na to se nedá vyhrát nikdy,“ uvedl kouč HK FCC Město Lovosice.

„Karviná nás porazila vydařenou hrou sedm na šest. Mají tyto kombinace výborně sehrané, dva kvalitní pivoty a dnes se nám nepodařilo tyto situace bránit. Do toho se přidala nervozita, že musíme dnešní utkání vyhrát, když hrajeme doma a že by pro nás jinak série skončila,“ vrátil se k poslední bitvě na klubovém portálu série autor dvou branek Sýkora.

„Porazit Lovosice 3:0 se nám zdálo na začátku série až nemožné. Mají zkušený kádr, v play-off jsou několik let po sobě. Platila na ně naše hra bez brankáře sedm na šest, s tím měli problémy. Tuhle taktiku jsme praktikovali dnes již od začátku zápasu a nechtěli jsme Lovosice pustit do nějakého laufu. Dařilo se nám udržovat si náskok a věděli jsme, že když budeme držet vedení, že bude soupeř nervózní, protože musel, zatímco my jsme měli ještě další tři zápasy k dobru,“ prohlásil Marek Michalisko, trenér HCB Karviná.

„Pro nás bylo nejdůležitější přesvědčit kluky, že mohou nad Lovosicemi vyhrát. Že se dají ubránit jejich hráči jako je Bouček, Motl, že se dá dát Adamíkovi branka,“ dodal Nemanja Marjanović, brankář HCB Karviná.

Série o bronz začne o víkendu 12. a 13. května.

POSLEDNÍ SEMIFINÁLE:

Lovosice – Karviná 33:38 (16:19), konečný stav série 0:3, do finále postupuje Karviná. Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Adamík – Franc 1, Landa 3, Sýkora 2, Stach 2/1, Bouček 3, Jelínek 3/1, Bičiště 1, Klimt 9, Konárik 3, Semerád 1, Karlovec 1, L. Hrdlička , Malý 5. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 6 (ČK Landa) – 5 (ČK Zbránek). Rozhodčí: Horáček, Novotný. Diváků: 472.