Začíná play off, na severu Čech si ho zdejší Lovci pojmenovali jako „Cesta za snem.“ A už vyhlíží první kořist!

„Play-off je ale úplně jiná soutěž, rozhodovat bude momentální forma,“ řekl před jeho začátkem lovosický ředitel Vojtěch Srba.

Lovosice, po dlouhodobé části třetí tým tabulky, čeká v 1. kole play-off rozjetý sok KH Kopřivnice.

„Zkušenosti i první zápasy doma asi vyznívají pro nás, ale nesmíme ani na chvilku polevit v pozornosti. Očekáváme rychlé tempo zápasů, nebezpečí bude hrozit zejména od pohyblivých spojek. Kopřivnice je komplexní a dravý tým. Bude to těžké, ale když už jsme si vybudovali výhodnou pozici, chceme odjet na Moravu s náskokem dvou výher,“ řekl Milan Berka, trenér FCC Město Lovosice.

Kopřivnice si vstupenku do vyřazovacích bojů vybojovala šestým místem. Po osmi letech. „Většina kluků zažije play-off poprvé a chtějí si ho užít. Hlavní cíl byl udržet extraligu, a to jsme postupem do elitní osmičky splnili. Na Lovosice se pochopitelně připravuje zodpovědně, ale pod tlakem bude soupeř. On musí, my můžeme, čtvrtfinále je bonus,“ uvedl pro portál chf.cz trenér KH Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

Lovosičtí první cíl sezony splnili. „S umístěním v základní části jsme spokojení, udělali jsme první krok a nyní chceme udělat ten druhý. Tím je postup do semifinále,“ konstatoval lovosický šéf Srba.

Ústřední postavou severočeských Lovců je křídelník Jiří Motl, jenž s 163 góly naprosto jednoznačně ovládl střeleckou tabulku základní části, a který nechyběl spolu s další oporou lovosického týmu trenéra Milana Berky Janem Landou, na lednovém mistrovství Evropy v Chorvatsku. Tam česká reprezentace vybojovala skvělé 6. místo.

Nejlepším snajprem moravského celku je Jan Hanus, s 105 trefami v pořadí šestý.

„Kopřivnice bude velice nepříjemný soupeř,“ ocenil na klubovém webu soupeře Jiří Bouček, spojka Lovosic, kvalitu soupeře: „Přesto jsme favorit a věřím, že to potvrdíme a vyhrajeme v nejkratším možném čase. Naším cílem je finále, pokud bychom se tam neprobojovali, určitě budu zklamaný. Ale pokud zůstaneme zdraví, mohlo by se to povést.“

„Soutěž začíná od nuly. Tým Lovosic je dlouho pohromadě, má ve svém středu zkušené házenkáře s dobře chytajícím Adamíkem. Letos jsme s nimi hráli vyrovnaná utkání. Totéž očekávám od této série, budou rozhodovat maličkosti. Větší tlak a očekávání je na straně Lovosic. Pokud budeme předvádět házenou jak na začátku sezony, tak tato série bude velmi zajímavá,“ prorokoval Miroslav Rachač, spojka KH Kopřivnice.

Oba zápasy základní části vyhrála parta ze severu. Doma Lovci zvítězili 34:32 a v Kopřivnici vybojovali nejtěsnější vítězství 29:28! „Oba naše vzájemné duely jsme zlomili až v úplném závěru, a tak očekávám hodně vyhecované čtvrtfinále,“ dodal Bouček.

Každá série 1. kola play off se hraje na tři vítězná utkání s tím, že výše postavený celek má výhodu domácí palubovky v prvních dvou utkáních, popřípadě v rozhodujícím pátém utkání. Zápasy číslo jedna se konají o nadcházejícím víkendu, duely číslo tři a čtyři 21. a 22. dubna a případná pátá střetnutí určí postupující ve středu 25. dubna.

Informace pro fanoušky:

Vstupenky budou v prodeji pouze na pokladně sportovní haly až v den jednotlivých utkání. Pokladna bude otevřena po oba dny vždy od 16:00. První zápas se hraje v hale Chemik v sobotu od 17:00, druhý na stejném místě a ve stejný čas v neděli.
- Vstupenky nejsou místenkou a jsou bez určení sedadla. Platí tedy, že ten kdo přijde do haly dříve, bude mít větší výběr místa. I nadále ale platí vyhrazená místa pro držitele permanentek, která i pro play-off zůstávají rezervována pro majitele sezónních vstupenek. Taková sedadla jsou v hale označena nápisem „permanentka“.
- Ceny vstupenek na čtvrtfinále:
70 Kč – dospělý
35 Kč – mládež od 12ti let, důchodci, ZTP, ZTP-P
zdarma – děti do 12ti let
– Permanentka = sleva na vstupném!
Veškeré druhy permanentních vstupenek platily na zápasy základní části. Na nadstavbu tedy již není možné použít, ale pro držitele permanentek platí vstupenku za cenu platnou pro zápasy základní části (50Kč).