Špatnou bilanci načal už páteční duel áčka na palubovce Zlína. První tým Slavoje však už překonal předsezónní cíl a v nadstavbové skupině A1 o 1.-6. místo už má zajištěné play-off. Ve Zlíně však od úvodní čtvrtiny nestačil a už v první desetiminutovce nabral ztrátu 13 bodů.

I přes 18 bodů Karlovského a 16 bodů Bělohlávka si nakonec Litoměřičtí připsali porážku 59:81 a to i proto, že žádný jiný dvouciferný střelec se k produktivní dvojici nepřidal.

Prapor tak alespoň částečně pozvedla první rezerva, která v sobotu zajížděla v rámci 17. kola 2. ligy do Mariánských Lázní. Proti předposlednímu celku tabulky si nakonec litoměřický tým připsal výhru 94:71.

Nedělní duel na palubovce pátých Rokycan už se ale nesl ve zcela jiném duchu. Slavoj ještě jakž takž držel krok v úvodní čtvrtině, kterou prohrál rozdílem čtyř bodů, domácí ale postupně navyšovali náskok, jenž se nakonec vyšplhal téměř na třicetibodový rozdíl. Slavoj zaznamenal porážku 66:94 a v tabulce mu tak patří osmá příčka.

V dalším kole, za dva týdny, přivítá béčko Kbely a vedoucí Benešov, áčko bude už tento pátek hostit od 19 hodin Olomouc, na kterou ztrácí tři body. 

NEVEDLO SE ANI ROUDNICI

Nedařilo se ani basketbalistům BA Roudnice nad Labem, kteří nestačili ve 2. kole skupiny o 4.-6. místo v oblastním přeboru na ústecký Skřivánek a v domácím prostředí padli 50:58.

O výsledku rozhodla především třetí čtvrtina, kterou po vyrovnané první půli (31:31) hostující tým ovládl 13:5. Hosté se tak dostali do čela skupiny s bilancí tří výher a tří porážek, Roudnice se může dotáhnout v příštím kole, za 14 dní bude zajíždět na palubovku Děčína-Křešic. Oba celky mají oproti Skřivánku o zápas méně, Roudnice je se třemi výhrami a dvěma porážkami druhá, Děčín s bilancí 2-3 poslední.

Tým BK Real Roudnice měl ve skupině o 1.-3. místo volný los, s bilancí pěti porážek z pěti utkání je však zatím poslední.