Daniel Bayer si skvěle vedl mezi mladšími žáky (50 kg), kde všechny soupeře jednoznačně převálcoval a vybojoval tak svou první zlatou medaili ze série Českých pohárů. Bronz ještě přidala Štěpka Hojdarová (48 kg).
„Ta je v této věkové kategorii nováčkem, a tak potřebuje získávat zkušenosti. Bronz je ale dobrou motivací pro další trénink," poznamenal trenér Tomáš Vytlačil.

Dobře si vedl také Adam Bayer (42 kg), který se probojoval do finálového bloku. V dobře rozjetém zápasu o bronz ale udělal chybu a skončil těsně pod stupni vítězů na pátém místě.
„V kategorii starších žáků nastoupil poprvé ve váze do 50 kg Vašek Nováček. Ačkoliv jsem boj o medaile předpokládal, Vašek ukázal, že patří jednoznačně k české špičce a i ve vyšší kategorii se s ním musí počítat. Po pěti výhrách bral zaslouženě zlato. Bodované sedmé místo po třech výhrách přidal Patrik Gabštůr (42 kg)." Jeho bojovný výkon ukazuje, že dřina se vyplácí a medaile se přibližují. Poslední z žákovské výpravy Sport Judo byl Jan Vokál (66 kg), který tentokrát skončil devátý.

V Jablonci se představili také litoměřičtí junioři. Petra Hájková (70 kg) se po téměř roční odmlce (vleklá léčba několika zranění) opět postavila na tatami. A vstup do již rozjeté sezony se jí vydařil parádně. „Po třech výhrách a jedné prohře brala stříbro. Na závěr přidal ještě Marek Kropáč v kategorii do 73 kg sedmé místo," dodal trenér Sport Judo Tomáš Vytlačil.