V Teplicích se představilo v sobotu na 400 judistů v kategoriích mladší a starší žactvo. V neděli pak na 240 závodníku v dorostu, ženy a muži. I náš klub JC Litokan Litoměřice se zde ukázal a vůbec se neztratil. V celkové hodnocení klubů jsme obsadili 6. místo  a v dorostenkách dokonce místo druhé. Na tomto úspěchu se podíleli tito závodníci. Na nejvyšší stupínek vystoupal Lukáš Foltýn v kategorii mladší žáci do -46 kg. Vyhrál celkem 4x a vybojoval svůj zatím nejlepší výsledek.

Michael Beran, mladší žáci do -34 kg jednou vyhrál  a 2x prohrál a zůstal těsně pod bodovanou příčkou na 9. místě. Ema Fröhlichová, ml. žákyně do -48 kg dokázala 1x vyhrát a 2x prohrála. Skončila těsně za medailí na 5. místě. Ria Richtrová, ml. žákyně ve váze do -40 kg absolvovala jedno prohrané utkání a dál se bohužel nedostala a neumístila se. Denisa Moravcová, v kategorii starší žákyně do -44 kg všechna svá čtyři utkání vyhrála před časovým limitem na ippon a vybojovala naší druhou zlatou medaili.

Daniel Pařízek, starší žák do -55 kg se představil na teplické tatami také pouze v jednom prohraném zápase a neumístil se.  V neděli pak Denisa Moravcovázopakovala svoje zlaté představení a vyhrála kategorii dorostenky do -44 kg. Poslední se na žíněnce objevila Denisa Beranováv kategorii dorostenky do -48 kg. Odeprala tři utkání, když jedno prohrála až v golden score ( prodloužení zápasu v judu při nerozhodném výsledku ) a skončila na celkovém druhém místě.

Nyní ještě mohou naši judisté zabojovat na Krajském přeboru a získat poslední body do žebříčku a kvalifikovat se na vrchol sezony, na podzimní přebory a mistrovství České republiky.  Děkujeme všem závodníkům za reprezentaci klubu a města Litoměřice.

Michal Beran