Stmívání svědčilo pilotům z Roudnicka nejlépe, když se na cílové rovince vynořil ze tmy Adam Lacko druhý a hned za ním David Vršecký. Druhý závod posledního podniku mistrovství Evropy tahačů navíc vyhrál Lackův týmový kolega Bösiger.  Frankie Vojtíšek z Jablonce se poroučel ze závodu hned po prvním kole, předčasně skončila právě po kolizi s Vojtíškem i Lohrová z Buggyry.

Restartovaný závod rozjel parádně Lacko, který se hned prodral ze čtvrtého místa až na druhé a to už si bezchybnou jízdou udržel až do chvíle, co protnul šachovnicovou vlajku.

close Pavel Mikeš zoom_in „Za druhé místo jsem moc rád. Navíc jsme získali double, jako před rokem," zářil na stupních vítězů Lacko.

V propocené kombinéze se prohnal cílem Vršecký. O pódium totiž musel setsakra bojovat. Roudnického rodáka musí mrzet, že se start opakoval, neboť na první ostrou byl druhý. Restart ale už tak dobře nezvládl a na bednu si musel klestit cestičku ze čtvrtého fleku. Finskou pevnost v podání Makinena Vršecký tři kola před koncem dobyl a když ještě v závěru setřásl dotěrného Kisse, mohl se radovat z bronzu.

„Bomba, Davide!" hulákal do vysílačky manažer Buggyry Jan Kalivoda. „Uf, to jsem si fakt oddechnul," ulevilo se Vršeckému. „Z bedny jsem nadšenej."

V neděli celý šampionát vyvrcholí posledními dvěma závody sezony. Po sobotě stále vedoucí Albacete bude hájit titul před neodbytným Hahnem, rozdíl mezi nimi činí pouhé čtyři body. Vršecký bude bojovat s Kissem o konečné čtvrté místo.

Průběžné pořadí ME před posledním dnem: 1. Albacete (Šp./MAN) 394 b., 2. Hahn (Něm./MAN) 390, 3. Östreich (Něm./MAN) 309, 4. Kiss (Maď./MAN) 286, 5. Vršecký (ČR/Buggyra) 278, 6. Lacko (ČR/Renault) 214.