Zápasový maraton čeká na lovosické házenkáře. Svěřenci kouče Vojtěcha Srby vstupují do herní fáze, a to hned zostra. Od pátku do příští soboty sehrají extraligoví hráči neuvěřitelných osm přípravných zápasů. Dokonce budou muset zvládnout i dvě utkání denně.

„Jsou před námi nejvýznamnější dny přípravy,“ zdůrazňuje Srba. Pekelná série začíná mezinárodním turnajem v Linzi. Lovosice do Rakouska vyráží v pátek dopoledne a hned večer sehrají první zápas.

Co si slibujete od mezinárodního turnaje v Linzi?
Čeká nás první větší prověrka. Dva týdny už trénujeme v hale a teď vstupujeme do herní fáze. Čtyři utkání absolvujeme během víkendu, v úterý pak hostíme Coburg a v pátek a sobotu sehrajeme v Lovosicích tři přípravná utkání v rámci Memoriálu Františka Arnošta. Jsou před námi nejvýznamnější dny přípravy, pak už budou jen dva týdny do začátku soutěže, která pro nás startuje 7. září utkáním v Karviné. V generálce na extraligu se utkáme 29. srpna doma s Pirnou.

Berete s sebou všechny hráče nebo někoho musíte nechat ze zdravotních důvodů doma?
Máme k dispozici kompletní kádr, navíc jsme se dohodli s Havlem (neuspěl na testech v Bregenzu a vrátil se do Lovosic, pozn. red.). V tomto složení odehrajeme celou sezonu.

Stále hledáte pivota, jak se situace vyvíjí?
V jednání je příchod jednoho pivota, ale jeho jméno prozradím, až se všechno vyřeší. V příštím týdnu ho vezmeme na zkoušku.

Dáte v Rakousku prostor všem svým svěřencům?
Každý dostane určitý herní prostor, někdo větší, někdo menší. Nebude nám tolik záležet na výsledku utkání, i když chci, aby hráči našli chuť vyhrávat, a zachovali si vítězný duch. Vítězství ovšem nebudeme podřizovat taktiku.

Turnaj je obsazen zvučnými evropskými kluby, jak se stane, že mezi nimi figurují Lovosice?
Měli jsme trošku štěstí. Známe se s českým trenérem Linze Michalem Vopelkou. Na přelomu července a srpna jsme je pozvali na tři dny do Lovosic a připravili jsme jim tréninkové bloky a zápasy. Teď vyšli vstříc oni nám.

V letošní přípravě se téměř výhradně utkáváte se zahraničními týmy. Je to odvislé od toho, že se chcete pečlivě připravit na premiéru v evropském poháru?
Taky je to trochu kvůli Challenge Cupu, ale hlavně proto, že nechceme hrát neustále se stejnými týmy, se kterými se utkáme několikrát ročně v extralize a Českém poháru. Bereme zavděk, že máme blízko do Německa, navíc letos se nám povedla dohoda s Linzem.

Lovosice v Linzi
Pátek, 20.00: Linz (Rak.) – Lovosice
Sobota, 10.00: Povážská Bystrica (SR) – Lovosice, 15.30: Lovosice – Bad Neustadt (Něm.)
Neděle, 12.45: Endigen (Švýc.) - Lovosice