Litoměřice C  přivítaly Louny a ačkoliv se utkali dva sousedi v tabulce, šlo spíše o hru kočky s myší. Už v úvodní desetiminutovce povolil Slavoj soupeři pouhé čtyři body, nakonec vyhrál drtivým poměrem 81:36. Naopak poslední zůstávají i nadále Lovosice, které dostaly ve Varnsdorfu nepopulární stovku a odjely s debaklem 70:105.

V neděli večer nastoupilo na palubovce Nymburku B také áčko Litoměřic v rámci 1. ligy mužů. To však svůj zápas nezvládlo a bez jedné z opor, Jana Karlovského, nakonec domácímu celku podlehlo 53:72. 

Litoměřickému celku se v první půli příliš nevedlo, ani domácí ovšem nezářili a poločasový výsledek 31:31 tak nechával další vývoj zápasu otevřený. Slavoj však ve třetí části nastřílel pouze sedm bodů, Nymburk se ujal 13 bodového vedení, které i nadále postupně navyšoval, a nakonec dokráčel k dvacetibodovému vítězství.

„Od nás to byl rozhodně nejhorší zápas sezóny,“ zhodnotil utkání stručně trenér poraženého celku Jan Šotnar. „Nemůžeme se vymlouvat na to, že nám chyběl Alič, který ukončil kariéru, a Karlovský, který je po operaci slepého střeva,“ nehledal i přes ztrátu dvou opor výmluvy.

MIZERNÁ STŘELBA, A PŘES DVACET ZTRÁT

Naopak důvody porážky hledal především v nepřesné střelbě z dálky a také ve vysokém počtu ztracených míčů. „Pokud uděláme za zápas 21 ztrát, nemůžeme utkání vyhrát,“ zkritizoval.

„Dalším kamenem úrazu byla naše střelba z trojkové vzdálenosti, kde jsme proměnili pouze dva pokusy ze šestadvaceti,“ zmínil úspěšnost sotva dosahující osmi procent. „A to ještě jednu trefil Saša Novák přes celé hřiště souběžně s klaksonem,“ vypíchl kuriozitu.
„Po mizerné první půli jsme doufali, že bychom se po přestávce mohli vrátit k výkonům, které jsme předváděli před Vánocemi, bohužel nestalo se,“ litoval dále Šotnar. „Nymburk nepředvedl nic extra, ale na nás to tentokrát stačilo.“ Nejvíce bodů nasázel David Žikla (14), žádný jiný hráč se přes dvoucifernou hranici nedostal.

Litoměřice tak klesly na čtvrtou příčku, náladu si mohou spravit už v pátek. V domácím utkání totiž přivítají poslední Vyšehrad a cíl je jednoznačný. „Věřím, že utkání zvládneme, což by znamenalo, že se kvalifikujeme do první šestky, což byl náš dílčí předsezónní cíl,“ zavelel šéf litoměřické lavičky. Utkání začíná v hale Na Kocandě tradičně v 19.00.

Basketbal muži, 1.liga:
Nymburk B – Slavoj Litoměřice 73:52 (16:14, 31:31, 51:38)
Nejvíce bodů Slavoj: Žikla 14, Dvořáček 9, Žampach a Kroutil 8.
Trojky: 30/5-26/2. Doskoky: 55:42. Ztráty: 17:21.