Letošní finále obstaral obligátně tamní oblíbený závod Trans Brdy (45 km), kterého se zúčastnily tři stovky cyklistů, a který startuje u řeky Berounky v Letech u Prahy poblíž Řevnice.

Nejlépe si z libochovických borců nakonec vedl Marek Bušek, jehož uvedené deváté místo v celkovém ranku značilo zároveň stříbro ve věkové kategorii (+40 let).

BUŠEK před startem vydařeného závodu.

„Jezdíme sem do Brd už několik let, jedná se o moc pěknou a útulnou, i když kalendářně možná trošku už pozdní akci. Jsem na tom letos na kole sice celkem dobře, nicméně až takhle vysoko jsem rozhodně nemířil. Výsledek mě proto potěšil i překvapil současně," uvedl k tomu s úsměvem Marek.

Ani další členové BTT nezajeli v Brdech vůbec zle, (Kamil Zinga, Pavel a Zbyněk Říhové), seřadili se na hraně první stovky celkového pořadí. Absolutním vítězem závodu se stal jeden z nejlepších českých bikerů, olympionik Jan Škarnitzl.

Uvedený závod po brdském hřebeni značil letošní definitivní tečku maratónů horských kol v České republice. Závodní ruleta se znovu naplno roztočí až někdy v dubnu příštího roku.