FIA European Truckracing Championship (8 závodů)
I letos Buggyra sází na osvědčenou dvojici Adam Lacko – Téo Calvet. Zatímco Lacko pojede tradičně o titul, cílem Calveta je umístění v elitní šestce, o kterou přišel v důsledku souběhu šampionátů v Le Mans, když týmové vedení upřednostnilo zisk titulu francouzského šampióna. Během pouštních dobrodružství pracoval vývojový tým v BTC v laboratorních podmínkách, do konce května, kdy proběhne první závod v Misanu, se bude usilovně testovat. „Šampionát se bude skládat z osmi závodů a po dvou letech se vracíme i na slavný Nürburgring. Tento největší podnik ze závodu trucků nejprve zastavil covid a vloni ničivé záplavy, tak věřím, že se my i fanoušci letos konečně dočkáme,“ říká šéf komunikace Jan Kalivoda. „Kromě Mostu, z pohledu českého fanouška, bude velmi atraktivní i Le Mans, kde se Téo vlastně poprvé představí v roli mistra Francie.“ Martin Koloc vyzdvihuje kromě sportovní úrovně rovněž marketingový potenciál. „V Evropě se jedná po F1 o druhý nejsledovanější šampionát, průměrná návštěvnost 400 000 lidí, sestřih ze závodů má průměrný roční dosah 95 miliónů diváků, sociální sítě oslovují 190 miliónů fanoušků.“

NASCAR Whelen Euro Series (8 závodů)
Evropská série NASCAR funguje od roku 2008, David Vršecký na základě jediného testování hovoří o závodění na dřeň a návratu ke kořenům. S čísly 29 a 38 se premiérově představí Aliyyah a Yasmeen Kolocovy. „V této chvíli nejsem schopný stanovit cíle, prostě jsme dostali nabídku, která nešla z řady důvodů odmítnout. Roční dosah každého z šesti závodů je skoro 300 miliónů domácností, více asi nemá cenu dodávat. Souhlasím s Davidem, že se jedná o především o „chlapské“ závodění, testování ovšem ukázalo, že ani zdaleka nemusíme být jenom do počtu,“ říká Koloc.

Lamborghini Super Trofeo Europe (7 závodů)
Evropská série býčí značky se pojede celkem podvanácté, šampionát sledují takřka čtyři milióny fanoušků. „Jedná se o nejrychlejší cupový závod na světě a po loňském třetím místě v PRO-AM kategorii chceme letos tento skvělý výsledek ještě vylepšit s našimi novými vozy EVO 2,“ odhaluje plány v prestižním seriálu, manažer týmu Mičánek motorsport powered by Buggyra, Jiří Mičánek.

GT Endurance Series (7 závodů)
Vytrvalostní závody Craventic 24 Hours a 4 Hours Endurance Ultimate Cup. V prvním případě budou na dvanáctihodinovce ve SPA a závodě 24 Hours Sebring startovat Aliyyah a Yasmeen Kolocovy v kategorii GT4. Druhou kategorii GT3 pojede Aliyyah. „Víceméně platí to, co pro NASCAR, jedná se o prestižní závody na slavných okruzích. Účast v těchto závodech navíc bude ve spolupráci s novým strategickým partnerem, kterého se chystáme brzy představit,“ vysvětluje Martin Koloc.

FIA Middle East Cup for Cross country Bajas (4 závody)
Nový seriál FIA se skládá ze čtyř podniků v Jordánsku, Kataru, Saúdské Arábii a Dubaji. Všechny závody jsou součástí prestižního FIA Světového poháru v Cross Country Bajas, ve startovním poli nechybí i hvězdy Rally Dakar. Celou soutěž absolvují oba dakarské prototypy Can-Am se sestrami Kolocovými. „Poslední Baja Jordan ukázala, že nemáme proč být skromní. Poněkud ve stínu adrenalinového dobrodružství Yasmeen zůstalo, že Aliyyah vyhrála, jedná se o první letošní triumf Buggyry. Nejlepší možná příprava na Dakar,“ říká Martin Koloc.

TCR Eastern Europe (6 závodů)
Závody cestovních vozů nabízí atraktivní formát pětadvacetiminutových sprintů. Vedle bojů tahačů další série, ve které se na ránu až tak moc nehledí. Divák je u toho prostřednictvím live streamu.

ESET Cup Series (6 závodů)
Zástupce Buggyry nebude chybět ani ve stále větší prestiži se těšícím poháru pod záštitou FIA. Patnáctiminutový sestřih z každého závodu vysílají Eurosport a Nova Sport.