Seriál nasadil rychlé tempo závodů, během pouhého měsíce se jedou hned tři podniky, slovenský je prostředním z nich. Kluzký asfalt na okruhu otevřeném teprve před dvanácti lety by po zkušenostech s podobně laděným Hungaroringem mohl jezdcům Buggyry sedět.

„Máme za sebou testování v Nogaru, kde jsme vyzkoušeli další vylepšení brzd a také zadní nápravy. Změny se nám osvědčily. Na Slovakia Ringu se dva roky nejelo, tak se nechme překvapit, co letos přinese“, míní šampion z roku 2017 Adam Lacko.

Závody mistrovství Evropy tahačů v Maďarsku.
Lacko prolomil smůlu. Český trucker slavil v Maďarsku první letošní vítězství

„Těším se na naše fanoušky. Doufám, že jich dorazí hodně a že jim ukážeme dobré výsledky. Moc by mě potěšilo, kdyby to dopadlo stejně, ne-li lépe než na Hungaroringu,“ dodal 37letý zkušený pilot.

Jeho o 16 let mladší týmový kolega Téo Calvet si v Maďarsku po sérii kolizí s příliš dravými soupeři vybral kopec smůly. Jeho hlavním cílem je proto vrátit se do čela Goodyear Cupu. Zde bojuje s Britem Shane Breretonem, od něhož ho dělí pouhé tři body.

Hned po závodě na Hungaroringu si jel úřadující šampion Francie spravit chuť na závod domácího mistrovství v Nogaru. A tam potvrdil, že je skutečným králem země galského kohouta. Ze čtyř jízd dvě vyhrál a v jedné byl druhý.

„Odvezl jsem si domů pohár pro vítěze Grand Prix Nogara. To je pro mě před pokračováním mistrovství Evropy velká vzpruha. Na Slovakia Ringu jsem ještě nezávodil, ale věřím, že se s tratí rychle sžiju. Rád bych se odvděčil fanouškům Buggyry tím, že budu v Goodyear Cupu vítězit,“ uvedl Téo Calvet.

Program závodů na Slovakia Ringu:

Sobota 2. 7.

14:30 První závod
16:45 Druhý závod

Neděle 3. 7.

12:50 Třetí závod
14:55 Čtvrtý závod

Zbývající závody ME tahačů na okruzích 2022:

16. a 17. 7. Nürburgring (Německo)
3. a 4. 9. Most (Česko)
10. a 11. 9. Zolder (Belgie)
24. a 25. 9. Le Mans (Francie)
1. a 2. 10. Jarama (Španělsko)