Ze čtyř bodovaných jízd kralovala Buggyra hned ve třech, které vyhrál Téo Calvet. Na stupně vítězů vystoupal v úvodním závodě také Raphaël Sousa, který tak pojistil double Buggyry. José Sousa na německé trati letos poprvé okusil „bednu“, vybojoval třetí místo v poslední víkendové jízdě.

Celou Grand Prix sice vyhrál Thomas Robineau s MANem, ale Téo skončil o pouhé dva body druhý. Raphaëlu Sousovi patřila celkově třetí příčka. Ale co je hlavní, Téo Calvet navýšil vedení v šampionátu na 27 bodů před Thomasem Robineauem.

„Byly to velmi náročné závody plné kontaktů. Jezdilo se za různého počasí. Nejdřív na Nürburgring dopadaly kapky deště, pak zase bylo vedro. Navíc pořadatelé změnili ustálený časový rozvrh závodů. První se jel už v pátek, druhý v sobotu a zbývající dva v neděli. Ale celý tým udělal obrovský kus práce. Celkově to byl pro nás další skvělý víkend: Téo si upevnil vedení, José se postavil poprvé na stupně vítězů, Raphaël Sousa vede hodnocení nováčků a Buggyra Academy France vládne i hodnocení týmů,“ řekl spokojeně šéf Buggyra Academy France Fabien Calvet.

Jan Novotný, šéf OFS Litoměřice
Roudnice chce hlavu předsedy OFS. Ať si zjistí fakta, vzkázal Novotný

Téo Calvet byl se svým výkonem na Nürburgringu spokojený. Mrzel ho jen třetí závod, v němž ho v posledním kole začalo zlobit turbo, takže se propadl na pátou pozici.

„Celkově vzato to byl dobrý víkend. Měli jsme jen smůlu v první nedělní jízdě, když se rozbilo turbo. Tři vítězství ze čtyř závodů je ale skvělá bilance. Bylo skvělé potkat se znovu se soupeři, které znám ze závodů FIA ETRC a bojovat o body na nějaké evropské trati,“ řekl 21letý jezdec, který se už nyní těší na další podnik francouzského šampionátu, který se po letní pauze pojede první zářijový víkend na francouzském okruhu Charade.