„Byl to hodně zajímavý závod a přesně takhle by měl Dakar vypadat. Ročníky předtím byly jen o rychlosti, teď se duch závodu vrátil,“ srovnával Kalivoda, jehož tým se na Dakaru poprvé představil v roce 2011 a pravidelně se jej účastní od roku 2014. „Podle mě byl tento ročník zatím nejlepší, co jsme absolvovali. Pořadatelé připravili opravdu nádherný závod, kde rozhodovalo nejen to, jak jsou všichni připravení, ale i terén, který byl opravdu náročný,“ hodnotil jihoamerickou misi Kalivoda.

Vousatý manažer Buggyry poukázal na velkou úmrtnost techniky, která dokumentuje drsnost letošního Dakaru. O to víc si cení toho, že oba roudnické kamiony dorazily do cíle v Córdobě. „S technickými problémy se musely potýkat i velké týmy jako Kamaz, Iveco nebo Renault. My jsme jedni z mála, kteří mají všechny závodní speciály v cíli, a to je také taková malá výhra,“ svěřil se Kalivoda.

„Ze 49 kamionů dojelo do cíle jen 19, to vykresluje obrovský extrém letošního Dakaru. Problémy se nevyhnuly vůbec nikomu, akorát rozhodovalo, na kterém místě je zrovna nějaká závada potká. Bohužel Martin Kolomý měl tu smůlu, že zůstal v naprosto nepřístupném terénu, i když jen 20 kilometrů před cílem,“ připomněl Kalivoda potíže ze třetí etapy, které Martina Kolomého stály lepší umístění. Ten se postavil celkem čtyřikrát na pomyslné stupně vítězů, ale nakonec skončil až jedenáctý.

Podle Kalivody nechce jít Buggyra cestou jízdy na jistotu. „Chyběla trocha toho štěstí, které je opravdu potřeba. Jet tak, abych se umístil do top 10, a jet na vítězství je obrovský rozdíl. Naší filozofií je ale vyhrávat, nechceme se jen účastnit. Chceme Martinovi připravit nejlepší možné podmínky, aby cíl splnil,“ pronesl Kalivoda.

Úspěšného manažera potěšilo dvanácté místo Martina Šoltyse, který byl nejlepším nováčkem v kategorii kamionů. „Musím smeknout klobouk před Martinem Šoltysem, který se s tím jako nováček popasoval výborně. Myslím si, že velkou práci tam odvedl dakarský matador Pepa Kalina, který tím Dakarem Martina provedl až do cíle.“