Evropský šampionát truckerů naplnil ze svého scénáře další kapitolu. Příjemnou zprávou je, že se rovněž na jihu Francie prosadili borci ze severu Čech. Muziku opět tvrdili piloti roudnické Buggyry – „smolař" David Vršecký a Adam Lacko, který získal první vítězství. Na bodovaných pozicích v desítce se ve všech jízdách připomněl František „Frankie" Vojtíšek, zkušený matador z Jablonce.

V prvním závodě třetího podniku sezony oba jezdci roudnické stáje bodovali pátým a šestým místem. Ve druhém si své premiérové vítězství v týmu Buggyra připsal na své konto Lacko. Bohužel zkušeného Vršeckého, který vyhrál předchozí dva podniky, zradila technika a ze závodu odstoupil z třetího místa…

Ale od začátku. Přes noc nad okruhem Paula Armagnace zapršelo, a tak alespoň dopoledne panovaly na závodišti přijatelné teploty. Do úvodního závodu šli Lacko s Vršeckým  ze třetí řady (5. a 6.) a oba piloti  si svá místa v průběhu dvanácti kol pohlídali.

„Jel jsem celou dobu těsně za čtvrtým Bösigerem. Na brzdách jsem jej dotáhl, ale na výjezdu byl zase lepší on. Moc příležitostí k předjetí tu však nebylo," uvedl po závodě pátý Lacko. S odstupem necelých tří sekund projel za Lackem jeho týmový kolega Vršecký.

Zdroj: Youtube


Lacko si ve druhém sobotním závodě dojel pro své premiérové vítězství v barvách týmu Buggyra. Dlouho to vypadalo na další dvojité stupně vítězů, bohužel Vršeckého ze třetí pozice sesadila technika. Lacko společně s Vršeckým půl okruhu bojovali bok po boku o třetí místo. Ze souboje vyšel lépe Lacko, který šel ve čtvrtém kole do vedení. Bohužel v tomto kole havaroval Javier Mariezcurrena a závod byl přerušený.

Po restartu se Lacko dostal přesvědčivě před Benedeka Majora na první místo. Vršecký startoval po úvodních strkanicích z pátého místa, ovšem po několika kolech se dokázal propracovat na třetí pozici. Bohužel pět kol před koncem vypověděla jeho tahači technika a musel ze závodu odstoupit. „Nevím, co se stalo, ale nemohl jsem zařadit, zřejmě něco se vzduchem. Je to obrovská škoda, protože jsme přišli nejen o stupně, ale také o další body," shrnul po závodě smutně Vršecký.

Fantastickou jízdu předváděl Lacko, který projel s předstihem více jak pěti sekund. „Musel jsem si sice dnešní první pozici vybojovat dvakrát, důležité ale je, že ji máme. Škoda jen Davida, mohly to být dvojité stupně vítězů," uvedl k závodu Adam Lacko, jenž v Nogaru potvrdil čtvrtou pozici v šampionátu jezdců.

V neděli si Vršecký spravil chuť čtvrtou příčkou v hlavním závodě, v poslední jízdě víkendu jej však znovu limitovaly technické problémy s řazením a dojel sedmý. Lacko se s Nogarem rozloučil pátým, respektive šestým místem.

„Asi jsme si to představovali jinak… Jsem rád, ze jedeme konečně domů a budeme se moct připravit na Rakousko," prohodil znechucený Vršecký. Jablonecký Vojtíšek po sobotním osmém a desátém místě bral body za umístění v Top 10 i v nedělních závodech.

Mistrovství Evropy tahačů v Nogaru:

První závod: 1. Albacete (Šp./MAN), 2. Kiss (Maď./MAN) -0,9, 3. Hahn (Něm./MAN) -4,7, …5. Lacko -6,8, 6. Vršecký (oba ČR/Buggyra) -9,3, 10. Vojtíšek (ČR/MAN) -34,4.
Druhý závod: 1. Lacko, 2. Hahn -5,8, 3. Reinert (Něm./MAN) -19,6, …8. Vojtíšek -37,7, 17. Vršecký -5 kol.
Třetí závod: 1. Hahn, 2. Albacete -0,9 3. Kiss -3, 4. Vršecký -5,1, 5. Lacko -6,5, …10. Vojtíšek -46,2..
Čtvrtý závod: 1. Bösiger (Švýc./MAN), 2. Kiss -10,2, 3. Reinert -12,6, …6. Lacko -15, 7. Vršecký -15,5, 9.Vojtíšek -20,1.
Průběžné pořadí ME: 1.Albacete 129 bodů, 2. Kiss 129, 3. Hahn 116, 4. Lacko 94, …6. Vršecký 82, 12. Vojtíšek 10.