Členka TJ Slavoj Litoměřice Libuše Bruncvíková totiž vybojovala zlatou medaili na osmě v kategorii D. Dosáhla tak již na třetí titul mistryně světa ktg. Masters (předtím v roce 1994 na skifu a v roce 2002 na čtyřce párové).

Libuše Bruncvíková je bývalá reprezentantka už od juniorského věku (medailová umístění v soutěži Družba). Při studiích ČVUT v Praze se jako členka tehdejších sportovních center stala několikanásobnou mistryní ČR. V roce 1981, kdy vyhrála domácí šampionát na skifu, startovala také na MS seniorů na dvojskifu v Mnichově. Po pauze (mateřská dovolená) se vrátila k veslování v mateřském klubu TJ Slavoj Litoměřice.

Ve veslování pak pokračovala Bruncvíková na republikové úrovni (s oddílovou osmou Slavoje Litoměřice získávají medailové pozice na domácích šampionátech v kategorii Masters).

Pokud čas i zdraví dovolí, tak se zkušená veslařka vybičuje k přípravě na šampionát Masters. V tomto období pak zvyšuje intenzitu tréninku již v zimní přípravě z obvyklých tří v týdnu (oddílová úroveň) na tréninky každodenní, kde přijde na řadu kombinace kolo, plavání, posilovna, veslařský trenažér, běh.

Od jara pak následuje veslování na skifu v Račicích, kde je speciální veslařská dráha se stojatou vodou (v Litoměřicích se kvůli proudu nedá veslovat do května), společné tréninky s oddílovou osmou, dále dojíždění do Prahy na tréninky osmy, která se připravuje na MS Masters. Loď je totiž složená převážně z pražských veslařek.

V této sezoně vyhrála Libuše Bruncvíková závod osem ve společenství s pražskými oddíly na Primátorkách v Praze, mistrovství ČR na čtyřce párové, ve společenství s oddílovou osmou získaly bronzovou medaili na MČR – vše v kategorii Masters.

A příklady táhnou. Obě děti – Libuše a Milan – jsou totiž mnohonásobnými mistry ČR ve veslování a také mistry světa do 23 let. Milan navíc světový šampion juniorů, mistr Evropy a pátý z OH v roce 2008.

Karel Majer