Na start oblíbeného klání se letos postavilo celkem více než osm stovek bikerů z celé ČR a zástupci z bývalého okresu se v konkurenci rozhodně neztratili.

Na padesátikilometrové trati, která co do profilu nebyla technicky zcela náročná (potíže závodníkům dělaly zejména četné lesní pasáže s hlubokým pískem), se jelo opravdu kvapíkovým tempem, o časté pády nebyla nouze.

Marek Bušek (BTT Libochovice) nakonec po výborném výkonu vybojoval cennou jedenáctou příčku v celkovém pořadí, což značilo
stříbro ve věkové kategorii nad 40 let.

„Člověk si musel pohlídat především nástupy, a to nebyla žádná sranda. A perný boj to pak byl hlavně na posledních pěti kilometrech při obtížném stoupání přímo k hradu," dodal libochovický závodník.

„Mě až na asfaltové cestě před občerstvovačkou dojela skupinka tří jezdců, se kterými se jelo lépe, společně jsme dorazili až pod cílový kopec. Tam jsem předvedl své parádní číslo a celý prudký výjezd v písku přes kamenné schody jsem absolvoval v sedle, zatímco všichni soupeři tlačili," uvedl k finální části na svém cyklo – blogu pro změnu lovosický Luděk Jambor (v barvách Alltraining.cz). Ten obsadil v celkovém pořadí ve velké konkurenci velmi pěkné 114. místo.

Vítězství bral pod Bezdězem Filip Adel ze SUPERIOR MTB TEAMu v čase 1:29:57 hod., před Michalem Bubílkem (Kellysbikeranch) a Michaelem Kubínem (BMC CZ Racing Team).