Odvrátit sobotní mečbol Karviné, vynutit si nedělní zápas číslo čtyři a vrátit semifinálovou sérii opět na palubovku soupeře. To jsou jasné cíle extraligových házenkářů z Lovosic. „V pondělí dostali hráči volno, aby si od sebe odpočinuli,“ řekl Milan Berka, trenér Lovců.

Jeho svěřenci na karvinské palubovce prohráli 25:28 a 18:24. Zápas číslo tři se hraje v hale Chemik v sobotu od 17:00, v případě výhry domácích by se ve stejný čas a na stejném místě hrálo i v neděli.

„O motivaci u týmu nemám strach. O hlavu se nemusíme vůbec starat, jde spíš o to, abychom se dostali do pohody, vyzkoušeli si nějaké varianty do útoku. Spíš kluky nabudit a dodat jim odvahu, aby do zápasů vlítli. Je to sport, je to hra, musí se tím bavit. I když se dvakrát prohrálo a po prohrách se regeneruje hůře,“ ví ze zkušeností kouč.

Po 1. kole play off, kdy si Lovci smlsli na Kopřivnici, teď narazili na silnějšího soka. „Jsem na naše hráče moc pyšný, protože to co v úvodních utkáních předvedli, byla paráda,“ uvedl pro klubový web Berka a ještě se k zápasům vrátil: „Byl to boj, byly k vidění neskutečné souboje.“

Berka by byl rád, kdyby tým precizně bránil a bojoval celou sezonu. „To samozřejmě nejde, člověk není stroj. Hráči budou chtít dokázat, že jsme vyrovnaným soupeřem. Neprohráli jsme ani jeden zápas vysoko, bojovalo se až do konce.“