V utkáních základní skupiny hráčky Slovanu absolvovaly čtyři utkání, porazil je pouze tým z belgického Alleur. Jinak zvítězily nad týmy RBC Haneffe, L'Elan Basket Diois a Basket Bonheiden. Do dalších bojů tak vstoupily z druhého místa.

Ve skupině o 1. – 6. místo si Slovan poradil s týmem Acsaz Mosa Angleur a v nejdramatičtějším duelu celého turnaje (po prodloužení a závěrečné střelbě trestných hodů) porazil i tým EMBC Blégny a zajistil si tak účast ve finále.

Ve finále se litoměřické dorostenky setkaly znovu s týmem BC Alleur, jediným přemožitelem ze základní skupiny. Tentokrát si s ním ale poradily a zcela zaslouženě se tak staly vítězkami celého turnaje.

Podle slov trenérky Moniky Matuškové byl těžký hlavně vstup do turnaje, kdy se hráčky musely vyrovnat s jiným herním projevem belgických hráček. Ty hodně napadaly míče a bránily v zóně nebo zónovém presu. Mohly se také chlubit poměrně velmi úspěšnou střelbou ze střední a dlouhé vzdálenosti.

ČAS si hráčky našly i na památky.

„Po prvních zápasech, kdy byl náš herní projev trochu rozpačitý, jsme se srovnaly a zápas od zápasu jsme se zlepšovaly," komentovala vývoj turnajových zápasů trenérka. Podle jejích slov byl turnaj velmi dobře organizačně zajištěný, dobrým nápadem byl i volný den, který výprava využila k návštěvě belgické metropole Bruselu.

Vedle belgického herního stylu tak litoměřické dorostenky vyzkoušely místní vafle a pralinky, viděly hlavní náměstí, čůrajícího chlapečka i katedrálu sv. Michala, Atomium a navštívily i Minieurope, kde měly možnost vidět nejvýznamnější zmenšené evropské stavby. Byl to krásný závěr sezóny, který ukázal, že v Litoměřicích se hraje kvalitní basket a že se v zahraničí rozhodně neztrácí.

Vedení Slovanu děkuje hráčkám za přístup k celé sezóně i k samotnému turnaji, rodičům pak za jejich podporu.

Za Slovan Litoměřice nastoupily: Mühlfeitová, Malecová, Budajová, Ftáčková, Matušková, Dobrušová, Kocmanová, Černá.

David Matuška