Tým U12 si hravě poradil s nováčkem soutěže TJ Slovan Varnsdorf. Přehrál je vysokým rozdílem 106:4 a 107:0. Pro některé hráčky domácího celku šlo také o jejich první utkání. Největší porci bodů nadělila soupeři Vrátilová (v součtu 36 bodů za obě utkání), ale bodovala každá hráčka

V kategorii U14 nastupují za Slovan dvě družstva. Tým A nejprve po dramatické koncovce zvítězil nad Levhartkami z Chomutova 62:61 a poté podlehl ústecké Slunetě 57:64. Do zápasu proti Chomutovu vstoupily hráčky Slovanu lépe a od začátku navyšovaly bodový rozdíl až na 15 bodů, ale nezvládly poslední čtvrtinu a o luxusní náskok přišly. O výsledek ještě zabojovaly a mohly se tak těšit z vítězství. To ve druhém utkání bylo jasné, že se bude bojovat o každý bod hned od začátku. V půlce tak Slovan vedl o dva body, po třetí čtvrtině zase o bod prohrával. Hru i celkový výsledek poznamenaly i problémy s fauly Míčkové a Tomiové. Ústecký tým nakonec domácím utekl na rozdíl sedmi bodů. V tabulce skupiny A ligy U14 patří A týmu zatím 4. příčka, ale souboj o 2. místo, které znamená přímý postup do extraligy U14, je velmi vyrovnaný.

B tým nejprve podlehl Slunetě 51:93, poté chomutovským Levhartkám 54:82. Odehrál dva velmi kvalitní zápasy a podal zatím nejlepší výkony v začínající sezóně. Proti Ústí od začátku tahal za kratší konec, ale bojoval až do konce. Tým podržela zodpovědnou hrou a výbornou obranou kapitánka Klupáková, výborně zahrála i Hrubá. V nedělním zápase B tým solidně potrápil do první poloviny Chomutov, když v půlce prohrával o šest bodů. "Výborně holky odehrály hlavně druhou čtvrtinu, ve které dokonce zvítězily 22:17. Klupáková byla i tentokrát důležitou oporou. Výborně si poradila s obranou nejlepší hráčky soupeře Ebertová," chválila trenérka Monika Matušková.

Tým mladších dorostenek podlehl Kladnu 47:67, i když první a čtvrtou čtvrtinu hrál vyrovnaně. Týmu chyběla bojovnost a touha po vítězství. V neděli byla situace opačná, nad týmem z Karlových Varů vyhrály litoměřické basketbalistky 60:46, od začátku měly hru pod kontrolou a hrály zodpovědněji. Oporou týmu byla v obou zápasech Badinková, která byla i nejlepší střelkyní domácího celku.

Ženy sehrály na Kalichu nepovedený zápas proti Chomutovu. Vázlo především zakončování, 45 bodů nemůže stačit na vítězství. Je to výzva pro další přípravu. Podlehly soupeři 45:74.

Monika Matušková