Pražané mají bilanci pěti výher a tří porážek a jsou na pátém místě. „Tým je složený z mladých odchovanců a několika starších zkušených hráčů. Jedním z nejlepších pivotů v I. lize je skokansky i střelecky velice dobře disponovaný Jakub Tomas.

Sokol vede trenér Radek Treml, což byl asistent u úspěšného týmu na MS v Litvě U17. Soupeř se opírá o výbornou obranu a velice organizovaný útok. Našemu týmu patří zatím 9. místo za tři výhry a čtyři porážky," prozrazuje Rudolf Šotnar z vedení Slavoje.

O sestavě domácích ještě jasno není. „V neděli se současně hraje utkání Mattoni NBL v Ústí, které od 17 hodin hostí Opavu. Budeme jednat o uvolnění Marka Slunéčka a Jana Korandy. Doufáme, že za nás bude hrát ústřední rozehrávač USK Praha Michal Šotnar, který se představí v sobotu v televizním utkání od 20.30 proti Prostějovu."

Litoměřičtí by jinak mohli utkání odehrát v nejsilnější sestavě a na domácí palubovce se poprvé představí Jan Freiesleben (posila z Ústí), který nahradil Petra Krupku. „Naším přáním je, aby se basketbalem bavili také příznivci, kteří v Litoměřicích chodí v největším počtu. Zatím máme rekord v letošní sezoně 206 diváků. Pokusíme se tento počet překonat. Pro příznivce máme připraveno i losování vstupenek o ceny."