Písečtí Sršni v přípravě nepoznali hořkost porážky, a to i přesto, že se střetli mimo jiné i se čtyřmi celky z nejvyšší soutěže (KNBL). "Neměli jsme co ztratit a chtěli jsme z toho udělat naši výhodu. Zápas se hrál v obrovském tempu, musím přiznat, že jsem nevěřil, že ho dokážeme udržet po celých 40 minut," hodnotil po zápase Eisner.

"Soupeř nás 40 minut presoval a my jsme si s tím, až na pár drobných chyb poradili na jedničku. Musím smeknout před celým týmem jak zápas zvládnul, a kdybych měl někoho pochválit tak opravdu všechny, protože každý nechal na hřišti vše a myslím, že jsme soupeře naši hrou docela zaskočili," liboval si.

Taktovku držel v ruce výtečný rozehrávač a dirigent litoměřické hry Jan Dvořáček, který odehrál přes 37 minut, během nichž stihl kromě uvolňování spoluhráčů také 13 bodů. Nejlepším střelcem byl ústecký mladík Jan Karlovský, 15 bodů zaznamenal další hráč Slunety Jan Maděra. 

Šest bodů připsal také navrátilec Pavel Grunt, jenž hrál ještě loni za Děčín, Šimon Ježek (Děčín) a Michal Šotnar (Ústí), kteří hráli ještě loni KNBL, do zápasu ještě nezasáhli. "Asi jsme si nasadili laťku docela vysoko, co se předvedeného výkonu týče," dumal po utkání Eisner, jehož celku ale může k udržení podobných výkonů pomoci zapojení dvou zmíněných odchovanců litoměřického basketbalu.

Basketbal, I. liga, 1. kolo:
Slavoj Litoměřice - Sršni Písek 88:75 (22:17, 43:37, 62:52)
Litoměřice: Karlovský 28, Žampach 21, Maděra 15, Dvořáček 13, Grunt 6, Slunéčko 5, Bohuslav, Klouda, Wiesner
Nejvíce Písek: Sýkora 25, Englický 11, Svoboda M. 9, Šlechta 8, Šurý 7
Trojky: 24/9 - 38/8. TH: 29/17 - 28/15. Doskoky: 52 - 44. Diváci: 300.