Dnes, v pátek 21. září, startuje nový ročník 1. basketbalové ligy mužů. Slavoj Litoměřice ho načne doma, kde přivítá béčko pražského USK.

„Vzhledem k tomu, že jde o první kolo a ještě nezačala nejvyšší soutěž, očekávám, že se soupeřem může přijet několik mladíků, kteří dostávají příležitost i v áčku,“ řekl před utkáním trenér Slavoje Jan Šotnar. Ten se stal v létě novým trenérem po Tomáši Eisnerovi, jenž klub opustil.

„USK má mladý a běhavý tým složený z hráčů juniorských kategorií a méně vytížených mladíků áčka,“ charakterizoval soupeře. „Budeme se mu muset vyrovnat v rychlosti a fyzické vytrvalosti, i my zde máme řadu mladých odchovanců. Očekávám tak rychlý a běhavý zápas, fyzicky hodně náročný.“

Litoměřice do něj půjdou bez několika opor, marodka trápila Šotnarův celek už v průběhu přípravy. „Máme čtrnáctičlenný kádr, celou přípravu ale odtrénovalo pouze šest hráčů,“ vylíčil. Také do prvního duelu nové sezony není marodka prázdná. „Bohužel nám bude chybět Jakub Zbroj, což je jeden z našich klíčových hráčů a střeleckých lídrů. Mimo je také Martin Klouda,“ osvětlil domácí lodivod. Zbytek týmu by měl být připraven.

Utkání začíná v litoměřické hale dnes v 19 hodin, základní vstupné zůstává 30 korun, zlevněné 20.