„Sokol skončil v dlouhodobé tabulce na druhém místě a jeho kádr je složený ze zkušených hráčů, kterým vévodí bratři Ondra a Martin Peterkové. Ti mají i zkušenosti z nejvyšší soutěže. Tým koučuje jejich otec Lubomír Peterka, který vedl český tým na Univerziádě v Kazani. Lokomotivu zase trénuje Pavel Froněk a bude se spoléhat na podkošového Ladislava Pecku, který letos hájil barvy Ústí v nejvyšší soutěži a Václava Honomichla. Ten v loňské sezóně hrál nejvyšší soutěž za Brno," prozradil o prvních soupeřích domácí asistent Rudolf Šotnar.

Ve druhém semifinále se od 17:15 hodin představí vítěz základní části Slavoj BK Litoměřice v duelu s Opavou B. Domácí svěřenci Tomáše Eisnera by podle posledních informací měli být kompletní. Do utkání bude připraven zasáhnout i Šimon Ježek, který neodehrál poslední utkání play – off proti Spartě pro zranění.

„Náš tým bude nejvíc spoléhat na podkošovou dvojici Klimeš – Soukup, ale věříme, že se bude dařit i střelci Kubizňákovi. Na rozehře se bude střídat Michal Šotnar a Marek Slunéčko. A doufáme, že další výhodou bude domácí palubovka a hlavně naši fanoušci, kteří si najdou cestu do hlediště. Zveme tímto všechny příznivce basketbalu do haly 6. ZŠ a doufáme, že poženou náš tým za nejlepším výsledkem a budou naším šestým hráčem."

Opava B se po slabším začátku dostala do výborné formy a v boji o postup do semifinále jasně přehrála tým ze Zlína. „Několik hráčů z týmu je účastníkem semifinále Kooperativa NBL, kde Opava srdnatě bojuje proti gigantovi z Nymburka. Tento výběr bude určitě nejmladší a jeho hra bude založena na agresivitě a rychlosti."

V sobotu od 14 hodin si to rozdají poražení ze semifinále o třetí místo a v 16:15 se utkají vítězové semifinále o mistra první ligy.

Program Final 4

Pátek 1. 5.: Sokol Hradec Králové – BK Loko Plzeň (od 15), Slavoj BK Litoměřice – BK Opava B (17:15)
Sobota 2. 5.: utkání o třetí místo (14), finále (16:15)