Na domácím hřišti se jim proti soupeři nedařilo, a tak byl favorit předem daný. Zajímavostí bylo, že hřiště v Ústí již bylo nalajnováno podle nových pravidel platných až příští rok. Jak se nakonec ukázalo, byl to spíše handicap pro hosty, neboť nemohli uplatnit svoji zbraň, úspěšné trojkové střely. Bude zajímavé, jak rozhodne sportovně – technická komise, neboť pravidla jsou jasně daná a měla by platit pro všechny stejně.

ŠSK Ústí – Lovosice 79:49 (40:27)

Body: Malý 14, Říha 11, Hrdlička 10, Puchar st. 7, Puchar ml. a Smýkal 3, Vácha 1.

Hosté přijeli s málo početným hráčským kádrem, takže si všichni hráči slušně zaběhali. Domácí hned v úvodní čtvrtině nenechali nikoho na pochybách, kdo si ponechá dva vítězné body. Hosté se bodově zapsali do střelecké listiny až ve třetí minutě a jedenáct vstřelených bodů za tuto část bylo málo.

Nejvyrovnanější byla druhá čtvrtina duelu, ve které hosté snížili náskok domácích na třináct bodů. Lovochemie se hlavně zlepšila v obraně a protože se činila i bodově, vrátila se opět do zápasu. Ve třetí části dokonce hosté dvěma trojkami v řadě nejlepšího střelce Malého stáhli rozdíl na jedenáct bodů. V sedmé minutě to bylo ještě jen o dvanáct, nakonec ale domácí devíti body v řadě opět od svého soupeře odskočili.

V poslední části hosté bodovali především z rychlého protiútoku díky Hrdličkovi, ale jinak to bylo spíše střelecké trápení. A protože se Lovosičtí nedokázali dostat celkově ani přes 50, domácí si v klidu dokráčeli pro dva body.

Podle získaných zkušeností z tohoto utkání bude posunutí trojkové vzdálenosti o půl metru směrem od koše pro hráče alespoň ze začátku zajímavý oříšek.