V Lovosicích se o víkendu představilo družstvo Kladna, které bylo favoritem. Duel však lépe zvládly domácí basketbalistky.

Domácí hráčky začaly s chutí. Úvod byl z obou stran pomalejší, první body daly soupeřky, domácí se však se střelbou nedaly zahanbit a dokonce si vypracovaly šestnáctibodový náskok. Lovochemie vycházela z kvalitní obrany, Kladenské se tak nedostaly ke své tradiční silové hře.

Druhá čtvrtina byla bodově i herně vyrovnaná. Lovosice neproměnily několik šancí, hostující družstvo si v útoku vypracovalo více příležitostí ke střelbě a úspěšně skórovalo. Přesto byl po první polovině stav příznivější pro domácí.

Třetí čtvrtina se hrála hodně důrazně v obraně od obou týmů, Kladno snížilo na osm bodů. Ale lovosické basketbalistky v poslední čtvrtině přitlačily v obraně na hráčky Kladna, donutily je k chybám v rozehře a po úspěšném získání míče se dostávaly do rychlých útoků, které zakončovaly přesnou střelbou.

Konečné překvapivě vysoké vítězství 78:56 bylo zasloužené, domácí hráčky předvedly několik pěkných akcí v útoku, hlavně Hanka Šebová vyučovala při hře pod košem v akci jedna na jednu.

Ve druhém kole Českého poháru se Lovosice 28. října střetnou s týmem Benešova (I. liga). Mistrovskou soutěž začínají lovosické basketbalistky 16. října v Plzni.

Lovosice – Kladno 78:56 (41:28)

Sestava a body: Žáková 20, Šebová 18, Miková 17, Mrvíková 9, Pišlová, Palusková 5, Janžurová 4, Matulková, Frieserová.