Lovosice – Benešov 51:63 (27:31)

Body a sestava: Lahovská 12, Punčochářová 10, Udatná, Lukášová a Pišlová po 5, Blašková a Miková 4, Šebová, Týnková a Mrvíková po 2.

Benešov začal sobotní utkání lépe, v osmé minutě vedl o sedm bodů. Domácím v těchto chvílích vůbec nešla střelba ze střední vzdálenosti. Ve druhé části se situace opakovala, hostující družstvo svůj náskok zvyšovalo zejména při proměňování šestek po zbytečných chybách domácích. Přesto to byl stále vyrovnaný basketbal a o vítězi nebylo zdaleka rozhodnuto. Ve třetí čtvrtině Lovosice stále zaostávaly v úspěšnosti střelby. A právě to bylo rozhodující. Když k tomu Lovosice přidaly i několik zbytečných technických chyb, nebylo divu, že se stále nemohly dostat na dostřel ke svému soupeři. Na začátku poslední části po snížení vedení Benešova na pouhý bod se zdálo, že by mohl přijít zvrat v utkání. Jenže soupeř hrál daleko klidněji, domácí hráčky se zbytečně nechaly „rozhodit“ několika tvrdšími zákroky, a tak si Benešov v dalším průběhu vytvořil dostatečný náskok. Oproti minulým zápasům střelecky nezabraly lovosické opory, bodově se sice do střelecké listiny zapsaly všechny hráčky, ale to nestačilo.

Lovosice – Kolín 63:56 (37:15)

Body a sestava: Punčochářová 20, Miková 8, Lahovská 7, Udatná a Pišlová 6, Týnková 5, Šebová 4, Blašková 3, Lukášová, Mrvíková 2.

Jak domácímu týmu nešla střelba v sobotu, v nedělním dopoledni to bylo úplně o něčem jiném. Alespoň v prvním poločase. Lovosickým ženám „tam“ spadlo téměř všechno, výborná byla i obranná činnost, takže Kolín zaznamenal během první půle pouze 15 bodů. Vedení o 22 bodů bylo zasloužené. Jenže, co by domácí hráčky neudělaly pro diváky. Nač dotáhnout jasné utkání do jasného vítězství. Je potřeba trochu potrápit nervovou soustavu těch několika věrných.
Hostující družstvo totiž praktikovalo ve třetí části zónovou obranu a Lovosice se začaly střelecky trápit.

Několik hrubých chyb na rozehře a špatná koncovka přinesly soupeři snížení náskoku na 11 bodů. A v osmé minutě poslední části se dokonce po trojce Lašové ujal Kolín vedení o bod. Dvěma proměněnými šestkami Pišlové se domácí tým opět dostal do vedení. Naštěstí hostující hráčky také nebyly neklidnější, vyrobily naprosto zbytečné technické chyby a ani se jim nedařilo střelecky. Domácí basketbalistky naopak zaznamenaly díky Punčochářové a Blaškové dvě trojky, které nakonec rozhodly o vítězi.

Snížená koncentrace po jasném vedení, zhoršená střelba a technické chyby málem znamenaly zbytečnou prohru. Sportovní štěstí ale bylo tentokrát na straně Lovochemie, a tak si lovosická děvčata připsala svoje první vítězství na domácí půdě.

AUTOR: Jiří Puchar