Pro příznivce sportu připravili pořadatelé několik opravdových lahůdek. Hlavním zápasem večera bude souboj o titul profesionálního mistra ČR do 86 kg v lowkicku mezi lovosickým kladivem Jirkou „Řezníkem“ Bursou a klatovským bijcem Alexandrem Petrusem. Bude to jejich první vzájemný zápas. A ani není divu.

Budí respekt
„Největším problémem totiž bylo sehnat protivníka, který by do toho s Jirkou šel. Nakonec se nám to podařilo. Co víme o soupeři, tak je to docela kvalitní držák. Jirka ale bude favoritem. Ten zápas by mohl být opravdu hodně dobrý,“ zve na titulový duel jeden z pořadatelů Vít Masopust.

Svěřenec Miloslava Schejbala Jiří Bursa má za sebou řádu úspěchů. Je mj. mistrem republiky, Evropy, vyhrál několikrát Czech Open. Nyní se představí v domácím prostředí, navíc před řadou bojovníků, které trenérsky vede. Většina z nich má šanci na dobré umístění.

„Postavíme 22 borců, když nepočítám Bursu. Hodně jich má ambice na vítězství, zbytek se také umístí. Máme docela dobré borce. Některé kategorie jsou ale hodně našlapané, třeba Lupínek tam má snad 12 lidí, Míra Dubovický kolem osmičky,“ prozrazuje Masopust.

Předprodej v pátek
V pátek v 17 hodin začne předprodej. „Zájem o lístky je docela velký. Můžu prozradit, že jeden z vylosovaných diváků si odveze horské kolo v hodnotě 1000 Euro. Jinak slavnostní zahájení proběhne v sobotu v 9.30 hodin, kdy nás čeká hymna a krátký proslov starostky Lovosic, která akci zaštiťuje. Bojovat se bude v disciplínách kickbox lightcontact a kickbox lowkick. Poprvé v České republice bude také k vidění lowkick juniorů, což je paráda. Jsou na to dobré ohlasy. Volali jsme po tom několik let zpátky, protože když pak jdou mladí kluci proti dospělým, nemají šanci. Teď si to rozdají mezi sebou stejně staří.“

V úterý měli pořadatelé už 150 přihlášek. „A určitě ještě nějaké přijdou. Takže počítáme s 200 zápasníky. V hale budeme mít celkem tři zápasiště, takže soutěž pofrčí.“

Galavečer s vybranou osmičkou finálových zápasů a soubojem o profi titul startuje v 19 hodin. Program zpestří taneční skupina Funky Dangers z Litoměřic a mistr světa ve freestyle kickboxingu.