Na poslední soutěž letošní jarní sezony, Krajský přebor, vyrazili i svěřenci lovosických trenérů Jakše a Rajcherta.

Mezi 13 kluby a 145 soutěžícími si vedli velmi dobře. Podařilo se jim nejen medailově uspět na stupních vítězů, ale vybojovat i dílčí zápasové úspěchy.
„Přestože František Horč nebo Moritz Mlenský nedosáhli na stupně vítězů a skončili na pátých místech, nechali za sebou několik poražených soupeřů, což je moc důležité,“ pochválil své závodníky šéftrenér Josef Rajchert.

Z titulových úspěchů se mohli radovat Petr Marschall (kata dorostu), Ondřej Hrdlička (kumite ml. ž. -41 kg), Kateřina Procházková (kumite ml. ž. + 35 kg), Patrik Zeman (kumite mužů – 75 kg) a dále z prvenství v nepostupových kategoriích L. M. Husáková (kata mladších žákyň 8. – 7. kyu).

Se stříbrnou medailí se může ještě pochlubit P. Marschall (kumite) a P. Zeman (kumite BRH). Doplněná sbírka medailí je kompletní s těmito bronzy: O. Hrdlička (kata), K. Procházková (kata), D. Kulich (kata) a v kata týmu děvčat L. M. Husáková.

„Osobně si ze soutěže odnáším dobrý pocit z řady svých závodníků. Bojovali jako lvi, byť třeba jen o postup do dalšího kola. U Kulicha jsem však postrádal větší přesnost cvičení a u Miloše Holuba větší dravost a nasazení. Věřím, že po zkouškách na zelené pásky opravňující závodníka ke startu v kumite, si to Miloš vynahradí,“ dodal Rajchert.

Krajská soutěž byla ještě doplněna o další tři důležité slavnostní okamžiky. Vedoucí úseku krajských rozhodčích Vladimír Janda byl oceněn pamětní plaketou za dlouholetou práci s rozhodčími svazu a Josef Rajchert obdržel skleněnou trofej za dvacet let úspěšného vedení svazu.