Lepší konkurence se ještě nikdy na račický kanál nesjela. „Přijede obrovská kvalita, 58 medailistů z MS,“ říká dvojnásobný olympijský vítěz z Atlanty a nyní trenér české reprezentace Martin Doktor.

Další důkaz? Na startu bude 18 úřadujících mistr světa!

Světový pohár začal před dvěma týdny v polské Poznani bez české výpravy. Nyní vás od pátku do neděle čeká premiéra a hned v domácím prostředí. Jak se těšíte?

Musím říct, že je super, jaká konkurence tady bude. Přijede široká světová špička, to tu ještě nikdy nebylo. Příprava probíhá podle plánu. Všechny disciplíny jsme obsadili, zejména na olympijských tratích i dvěma posádkami.

Do hry o víkendu zasáhne 43 českých reprezentantů, kteří z nich budou mít největší naděje na úspěch?

Velké ambice má čtyřkajak Horský, Souček, Havel, Štěrba, který loni přivezl bronz z Evropy i světa. To je pro nás priorita. Ale pozor, v K4 se představí pětadvacet lodí, budou tady všichni medailisté z loňského mistrovství světa. Překvapit by mohl i čtyřkajak žen, deblkajak a deblkanoe mužů.

Kajakář Filip Šváb skončil na posledním mistrovství světa v Poznaní šestý. Bude i on v nové olympijské disciplíně 200 metrů patřit v Račicích mezi největší favority?

Určitě bude bojovat, ale i v jeho disciplíně bude konkurence jako hrom. Na startu 54 startujících, mimo jiné Edward McKeever z Británie, úřadující světový šampion.

S jakými výsledky budete po „domácím“ Světovém poháru spokojen?

Hlavní bod je, dostat co nejvíce lodí do finálových jízd. Už to bude vzhledem ke konkurenci velký úspěch. Případná medaile, kdyby to cinklo, by byla super.