Na rychlé trati zvítězili Marvan a Kottová

Roudnice n. L. – Rekordní účast bikerů zaznamenali pořadatelé z KCR Roudnice při letošním ročníku cross country Po stopách praotce Čecha.

21.4.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

V okolí Hostěrazu absolvovalo čtyři šestikilometrové okruhy celkem 96 závodníků včetně devíti žen.

Z nich byla nejrychlejší Petra Kottová, která v absolutním pořadí dojela na parádním 26. místě. Druhé místo v ženské kategorii vybojovala domácí Jana Svobodová, třetí skončila Dagmar Svěráková. Mužskou kategorii ovládl Vojtěch Marvan, ten za sebou nechal o více než minutu Davida Jandu. O třetí příčku pak bojovali Stanislav Derfl se Zdeňkem Stieberem, v cíli byl o vteřinu dříve mělnický borec.

“Trať byla hodně rychlá, závoďáci si určitě přišli na své. Zároveň tady byly pěkné úseky, se kterými si mohl člověk pohrát,“ liboval si po dojezdu vítězný Marvan. Ten od úvodního kola diktoval tempo. „Chtěl jsem jet rovnoměrné tempo, což se docela dařilo. Je tam takový prudký výjezd, kde jsem testoval největšího konkurenta, pak jsem zkusil jet jedno kolo od stoupání před cílem hranu a vyšlo to.“ Nejrychlejší borec v Roudnici startovat neměl. „Původně jsme totiž chtěli jet s kolegou na pohár do Boskovic, ale protože jsem měl nějaké zdravotní problémy, tak jsme zvolili regionální závod. A udělali jsme dobře. I když jsem spíše maratonec, trať mi sedla.“

Hodně zklamaný byl naopak Petr Minařík z pořádajícího KCR Roudnice. „To už je snad prokletí. Já jsem tady v podstatě dvakrát v týdnu, ale když přijde závod, tak zase nedojedu. Tentokrát mi ve druhém okruhu prasknul řetěz,“ mávl rukou zkušený borec (r. 1962).

Výsledky Praotce se započítávají do sportovního seriálu Author Král Středohoří. V něm je na tom po třech podnicích nejlépe Marek Bušek (BTT Libochovice), který se objevil na startu také v Roudnici. Celkově skončil jedenáctý, ve své kategorii čtvrtý. „Ale i tak jsem celkem s výkonem spokojený. V současné době nemám tolik času na trénink, takže tohle je maximum.“

Mezi ženami nasbírala v Králi zatím nejvíce bodů Jana Svobodová (KCR Roudnice). Další šanci mají všichni příznivci aktivního pohybu už v neděli, kdy je na programu Litoměřická dlažba (MTB městské okruhy), start je v 15 hodin na Mírovém náměstí (prezentace 12 – 13 hodin).

Po stopách praotce Čecha 2011

Celkově: 1. Marvan (Hnízdil – Team) 57:42 min., 2. Janda (Author Exterra team) 58:47, 3. Derfl (Mělník) 59:37, 4. Stieber (Nissan Dolák) 59:38, 5. Kellner (MMB Třebenice) 1:00:40, 6. Bulín (SOS Praha) 1:00:41, 7. Nestler (KK Sport Most) 1:00:43, 8. Aichingr (Hnízdil – Team) 1:00:43, 9. Řehák (EVA.CZ Team Mělník) 1:02:29, 10. Bureš (CK Slavoj Terezín) 1:02:38.
muŽeny: 1. Kottová (Nissan Dolák) 1:08:47, 2. Svobodová (KCR Roudnice) 1:16:02, 3. Svěráková (Cyklo Adam) 1:16:56.
- Junioři: 1. Horvát (Bike service Klecany MTB) 1:17:42.
- M 29: 1. Marvan, 2. Janda, 3. Kellner.
- M 39: 1. Derfl, 2. Stieber, 3. Bulín.
- M 49: 1. Nestler, 2. Řehák, 3. Jíra (MMB Třebenice) 1:03:39.
- M 59: 1. Vápeník (BTT Libochovice) 1:06:45, 2. Lüftner (Velosport Bílina) 1:09:43, 3. Hora (Lounky) 1:11:46.
- M 69: 1. Zelenák (Glassman TT Teplice) 1:19:48, 2. Kutzler (M. Žernoseky) 1:35:17.

21.4.2011

Videosouhrn Deníku – pondělí 22. ledna 2018

Moře trávy, tři zahradníci za mřížemi a Drahoš i Pavlásek na Slovácku: videa dne

Markéta Macháčková po proměně.
5

Proměna s Deníkem vrátila Markétě sebevědomí

První místo v celostátní soutěži získal Jakub Klíma z Litoměřic

Litoměřice - Namaluj svoji učitelku nebo učitele – takové bylo zadání stejnojmenné soutěže Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, ve které Litoměřice obsadily hned dvě z předních příček.

Knihovny cílí na dětské čtenáře. Dospělí nemají na předčítání čas

Litoměřicko - Je to smutný fakt. Střední generace nemá kdy číst. V knihovnách tak najdete hlavně důchodce, kteří mají na čtení konečně čas.

Zkontrolujte si své vodoměry, vodohospodáři varují před mrazy

Ústecký kraj – Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK) varují před mrazem, který může poškodit vodoměry i vodovodní přípojky.

Ústecký kraj - Třináct dívek z Ústeckého kraje se účastní soutěže Dívka Talent 2018.