Hosté byli jednoznačně favority, hlavně podkošová dvojice (hlavně výškově) jasně převyšovala domácí borce.

Jenže ani domácí již nepůsobí odevzdaným dojmem a tomu odpovídal i začátek první části. Hosté se sice ujali vedení, ale domácí mezi pátou a desátou minutou sehráli parádní partii a vedli před druhou částí o deset bodů.

Ve druhé části naopak hosté potvrdili, že rozhodně budou hrát o vítězství. V sedmé minutě prohrávali jen o dva body. Nakonec se i domácí dostali do hry a dvěma trojkami Malého zase lehce od svého soupeře odskočili.

Ve třetí části se hrál urputný basketbal, obrany převyšovaly útok a tomu odpovídalo i skóre na obou stranách. Domácí si ale stále udržovali mírné vedení.

V poslední části se hosté opět dokázali střelecky prosadit a v páté minutě stav srovnali. Domácí se prosazovali pouze trojkami. V sedmé minutě se dokonce hosté ujali vedení o jeden bod. A Lovosičtí opět trojkou odpověděli.

A že nakonec i trojka rozhodla zápas? U Lovosic to je, když se daří, opravdu zbraň, na kterou můžou sázet.

Jenže o utkání rozhodla hlavně velmi dobrá obrana domácího týmu, když dokázal hosty udržet pod hranicí šedesáti bodů a úspěšná střelba v první čtvrtině.

Lovosice – Ústí 60:57

Sestava a střelci: Prokop 19, Puchar ml. 17, Malý 12, Puchar st. 10, Pova 2, Chovaneček, Smýkal, poločas 35:27.