V domácím prostředí ovšem narazili na silného protivníka. Jindřichův Hradec se netají s cílem uhrát minimálně semifinále. Družstvo je dobře složeno a každý hráč základní pětky má za sebe kvalitní náhradu na lavičce.

„Náš tým předvedl solidní výkon. Jen bojovnost však nestačila na kvalitu soupeře, který neustálým střídáním hráčů udržoval vysoké tempo hry. Opět nás střelecky držel Petr Krupka, ale to na vyrovnané družstvo soupeře bylo málo, a tak jsme zcela zaslouženě před 150 diváky prohráli rozdílem dvaceti bodů. V závěru dostali příležitost mladí hráči z lavičky, aby nasbírali cenné zkušenosti do dalších utkání,“ řekl po duelu trenér Slavoje Rudolf Šotnar.

Další utkání sehrají jeho svěřenci už v neděli v Praze u zatím neporaženého Sokola Pražského. V domácím prostředí se pak představí 17. října, kdy od 15 hodin hostí atraktivního soupeře a vítěze loňského ročníku Spartu Praha.

Litoměřice – Jindřichův Hradec 74:94 (32:40)

Body a sestava:
Krupka 26, Zych 16, M. Šotnar 16, Šebo 10, Rubeš 3, Rámeš 2, Vakrčka 1, Bruzl, Němec, Bubeník, Štěpánek – Tomanec 18, Koranda 16, Čech 10, Šustek 10, Studený 8, Holanda 8,Eisman 8, Sahan 8.