Severozápad Čech není tomto směru žádnou výjimkou. V rámci otevřeného mistrovství Libereckého kraje v terénním triatlonu, které se uskutečnilo v závěru července ve Varnsdorfu, se na start vedle šesti desítek konkurentů postavila i pětice borců z BTT Libochovice. A rozhodně nehrála v uvedeném závodě druhé housle, naopak – z Lužických hor si po právu odvezla hned čtyři medaile a pódiová umístění.

Nejlépe se etabloval na tomto sportovním klání (500 metrů plavání, 16 km horského kola a 5 km běhu) stále se lepšící talent Matěj Zahálka, který obsadil v celkovém ranku třetí místo. Lepší než on byli jen profíci – jeden z nejlepších českých terénních triatletů Pavel Jindra TT Cyklorenova Cvikov a především triatlet silničář Michal Francke z TT Bižuterie Jablonec.

Zahálkův bronz zároveň značil vítěztví v kategorii dorostu do 18 let. V konečném ranku pátou příčku bral po kvalitním výkonu další borec z BTT Libochovice Marek Bušek (v kategorii 30–39 to značilo stříbro). Petr Vápeník si taktéž poradil s nástrahami podmáčených tratí velmi zdatně, obsadil v kategorii 40–49 let třetí místo a získal bronz).

„Sice bylo na startu jen 13 stupňů nad nulou a pršelo, nicméně tratě kola i běhu jsou zde zajímavé vždy, bez ohledu na počasí. Závod byl o.k. a můj výkon myslím docela taky,“ hodnotil lakonicky průběh Petr. Jeho syn Adam získal v dorostu bronz (za týmovým kolegou Zahálkou).

Posledním členem BTT, který se ve Varnsdorfu představil, byl v „padesátkách“ František Krejčí. Ten obsadil šestou příčku.

Zajímavostí závodu byla výhra Zahálky v závěrečné tombole, když získal první cenu, od sponzora akce zahradní firmy, elektrickou zahradní sekačku na trávu.

V této chvíli již členové BTT Libochovice ladí na jeden z vrcholů triatlonové sezony, který nejen pro ně představuje vždy v první srpnovou sobotu domácký závod Hazmburk X offroad triathlon. Ten se pod stejnojmennou zříceninou na Libochovicku uskuteční již 7. srpna.

Karel Majer