Česko– německá posádka Martin Matzke/Andreas Wirth se vůbec poprvé dokázala probojovat na bednu na stříbrnou příčku.

„Kvalifikace se mi povedla, a tak jsem k naší spokojenosti startoval z třetího místa. Začátek byl dramatický, protože se rozjíždělo velice pomalu, já měl zařazenou dvojku, a tak jsem ztratil hned pět míst. Během několika kol jsem ztrátu dohnal a BMW jsem Andreasovi předával na třetí pozici. Jsem rád, že se nám konečně povedlo stát na bedně,“ řekl se šťastným výrazem Martin Matzke.

Těsně před otevřením boxu pro střídání začalo pršet a došlo k několika kolizím, proto vyjel na trať safety car. Všechny týmy musely zvolit vhodnou strategii, kdy vystřídat a kdy přezout na mokré pneumatiky. Po vystřídání dojížděl Andreas Wirth na mokrých pneumatikách a povedlo se mu vybojovat druhou příčku za vítězným Audi R8 LMS dvojice Ludwig/Mies.

Nedělní závod byl ale ve znamení smůly. Andreas rozjížděl ze skvělého pátého místa, ale hned v první zatáčce po startu došlo ke kolizi několika vozů . Do zelené Alpiny narazilo zezadu bílé Porche 911 dvojice Dutt/Strasser, a tak bohužel pro tým s-Berg Racing závod skončil.

„Když jsem viděl, co se stalo, tak mi bylo jasné, že je konec. Byla to smolná neděle. Chtěli jsme opět zaútočit na bednu. Alpina jela skvěle a oběma nám také seděla trať, na kterou inženýři nastavili bezvadně podvozek. Celkově mám ale z víkendu pocity dobré, protože si domů vezu konečně pohár za druhé místo,“ dodal Martin Matzke.

Jezdce teď čeká letní přestávka do dalšího podniku ADAC GT MASTERS, který se jede 14. srpna nedaleko Drážďan na okruhu Lausitzring.