Týmy byly rozděleny do dvou výkonnostních skupin. „Do devadesátých let se turnaj hrál u příležitosti MDŽ, v loňském roce jsme jej obnovili a změnili i název. V kategorii A byl k vidění volejbal na velmi dobré úrovni. Smíšená družstva, ve kterých musely být alespoň dvě ženy, hrála na dva vítězné sety. Mezi účastníky byl i polský tým MBank Lodz, který u nás startoval i v loňském roce. Po zprávě o tragédii při pádu letadla se z turnaje odhlásil, což jsme samozřejmě pochopili. V pravé poledne jsme turnaj přerušili a minutou ticha uctili památku zesnulých. Bylo to opravdu emotivní. Polští přátelé nám prozradili, že v letadle byl i jejich ředitel,“ řekl jeden z pořadatelů turnaje Vojtěch Válek.

„V B kategorii se představila družstva hrající na rekreační úrovni. Ale i ta přispěla k tomu, že se turnaj vydařil. A nejen jeho sportovní část, ale i ta neméně důležitá – společenská,“ dodal s úsměvem Vojtěch Válek, který také nezapomněl poděkovat spolupracovníkům. „Nám jako pořadatelům pomohl také městský úřad, za což jsme samozřejmě vděčni.“

Jarní turnaj

Skupina A: 1. TJ Sokol Libochovice, 2. Radek Roudnice, 3. Čobolsko (loňský vítěz z Libochovic), 4. Planeta Štětí, 5. Ťip – Ťop Roudnice, 6. Štěpičking, 7. Žvejka.

Skupina B: 1. Mladá Boleslav, 2. Déčko Roudnice, 3. Sokol Roudnice B (dorost), 4. Sokol Roudnice, 5. Sahara Vědomice).